Jeśli bólowi brzucha nie towarzyszy gorączka to można go zignorować

5%
95%
Odpowiedzi: 22
17.11.2015 przez Paweł - Student: student
obalam

Choroby objawiające się bólem brzucha nie muszą przebiegać z udziałem podwyższonej temperatury. Przykładem może być chociażby choroba wrzodowa żołądka, która rzadko powoduje gorączkę, a mimo to nie należy jej ignorować.

Każdy przypadek nie ustępujących przez kilka dni (w przypadku bardzo silnego bólu nawet wcześniej) lub nawracających bólów brzucha należy skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu.

20.11.2015 przez Natalia Zawada - Lekarz: lekarz
obalam

Bzdura ! Moznaby napisac tutaj bardzo duozo ale w skrócie - jest DUZO chorob nie powodujacych goraczki, ktore są BARDZO powazne !

2.12.2015 przez raper27 - Inny: student
obalam

Nie mozna lekceważyć bólu brzucha jeśli trzyma sie tydzień to trzeba iść do lekarza natomiast jakby gorączka z bólem brzucha to musisz pujsc do lekarza jeśli utrzyma sie z 2 3 dni z twej perspektywy wynika ze masz tylko ból brzucha jakby był taki nasilony to musisz dzwonić po lekarza

5.12.2015 przez Magda Mac - Pielęgniarka: Studentka
obalam

Nauczycielka nie ma racji, zapalenie żołądka może przebiegać bez gorączki, tak samo WZW typu A, niedrożność jelit, początek zapalenia wyrostka. Jeżeli ból jest silny, odczuwany przy ucisku na powłoki brzuszne, występują mdłości, uczucie pełności, czy zgaga, nie należy go ignorować.

28.12.2015 przez Sabina Kowalczyk - inne
obalam

Żadnego bólu nie można ignorować, czy jest gorączka, czy jej nie ma. Jeśli mnie boli brzuch, to raczej nie głowa. Tak, czy siak biorę leki rozkurczowe i jest dobrze.

26.01.2016 przez Sebastian Mączyński - Student: Student
obalam

brak gorączki nie oznacza, że należy bagatelizować ból brzucha. Ból brzucha świadczy o tym, że coś się dzieje z naszym organizmem i należy działać, np. spróbować zastosować leki rozkurczowe