Można się uzależnić od leków rozkurczowych

64%
36%
Odpowiedzi: 25
23.11.2015 przez Dorka Lewandowska - Student: biologia
obalam

Nie spotkałam się z tym, by leki rozkurczowe uzależniały a nawet kiedyś rozmawiałam na ten temat z farmaceutką i stwierdziła, że to leki bezpieczne. Na mnie nadal działa na sama dawka leku pomimo wieloletniego stosowania.

24.11.2015 przez Bel Paese - w domu
obalam

Nie słyszałam o tym by brany co miesiąc lek rozkurczowy za każdym razem działał słabiej lub wcale. Głównym składnikiem takich leków jest drotaweryna i z tego co można o niej wyczytać nie są znane nieintencjonalne przypadki jej przedawkowania - należy się po prostu trzymać tego co jest w ulotce danego leku.

2.12.2015 przez Kamila Barska - Inny: na swoim
obalam

Nie odczułam tego ani na sobie ani nie słyszałam od bliskich czy od znajomych. To są bezpieczne leki, czytałam o tym. Uzależnienie czy przedawkowanie o ile trzymamy się ulotki nie jest możliwe.

8.12.2015 przez Katarzyna Iwańska - Inny: Fryzjerka
potwierdzam

Od leków rozkurczowych jak od każdych leków można się uzależnić. Człowiek bierze bo go boli, a potem to już z przyzwyczajenia i nie wyobraża sobie życia bez nich.

8.12.2015 przez Iza - Inny: inny
potwierdzam

Sądzę, że można się uzależnić. Od większości leków można, dlaczego tu nie? A to boli brzuch, a to menstruacja a to coś tam i można brać co drugi dzień, potem pewnie coraz większe dawki żeby w ogóle na nas działało. Łatwa droga.

11.12.2015 przez Barbara - Inny: gospodyni domowa
potwierdzam

Jak boli to bierzesz, a wtedy boleć przestaje i tak w kółko. Jak dla mnie jest to uzależnienie i to nie z tych dobrych.