Można brać profilaktycznie leki przeciw biegunce, dzięki temu nie będzie nas bolał brzuch w podróży i nie będzie „sensacji” żołądkowych

5%
95%
Odpowiedzi: 20
3.12.2015 przez Bel Paese - w domu
obalam

Na biegunkę najlepsze są leki rozkurczowe, które działają na jelita. Natomiast należy je przyjmować w sytuacji, kiedy odczuwamy lub zaczynamy odczuwać ból. Nie powinno się stosować ich „prewencyjnie”.

8.12.2015 przez Jędrzej Tarnawski - na swoim
obalam

Żadnych leków nie powinno się brać profilaktycznie. A sensacji żołądkowych pozbędziemy się dzięki lekom rozkurczowym. Potwierdzone info.

8.12.2015 przez Alicja Kiersznowska - Inny: farmaceutka
obalam

Koleżankę należy powiadomić, by przestała brać leki prewencyjnie. Leki na jakikolwiek ból bierzemy wtedy kiedy zaczyna nas coś boleć, nigdy przed!!! Na bóle brzucha najlepiej brać no-spę lub tym podobne leki rozkurczowe. Na biegunkę tez są pomocne.

27.12.2015 przez Agata Rogalska - Inny: wolny zawód
obalam

Sensacji żołądkowych nikt nie chce mieć i nikt się nie zastanawia, czy będzie je miał czy nie, dlatego też przyjmowanie leków prewencyjnie jest bez sensu. Ma to też negatywny wpływ na układ pokarmowy, bo w niego ingerujemy. Najlepszym sposobem na uniknięcie problemów żołądkowych jet dieta przed wyjazdem.

6.01.2016 przez Bartłomiej Rawski - epidemiolog, specjalista zdrowia publicznego
obalam

Leki przeciwbiegunkowe stosuję się wówczas, kiedy wystąpi biegunka. Dość często stosowanym lekiem jest np. laremid, gdzie substancją czynną jest loperamid. Działa on w ten sposób, że wiąże się z receptorami opioidowymi komórek ściany jelita hamując perystaltykę i wydłużając czas pasażu treści jelitowej. Zmniejsza utratę wody i elektrolitów oraz zmniejsza natychmiastową potrzebę wypróżnienia (parcie na stolec). Działanie preparatu skutkuje zmniejszeniem częstości i liczby wypróżnień oraz poprawą konsystencji stolca.

Związku z czym, jest to lek stosowany doraźnie, wówczas kiedy wystąpią objawy czyli biegunka.

Profilaktyka tzw. "sensacji żołądkowych" polega na unikaniu czynników je wywołujących np. picie wody z nieznanego źródła etc. Natomiast jeśli wystąpi biegunka to wtedy można zastosować leki przeciwbiegunkowe. Jeśli biegunka nie ustąpi po zastosowaniu leków przeciwbiegunkowych dostępnych bez recepty, wówczas należy zgłosić się do lekarza na konsultację. Podczas biegunki oprócz leków należy też uzupełniać płynu aby zapobiec utracie elektrolitów w trakcie biegunki.

6.01.2016 przez Olga Boszek - Pielęgniarka: pomagam
obalam

Leki bierzemy gdy zaczyna boleć, nie przed. Zwłaszcza jeśli o brzuch chodzi. Najlepsze są leki rozkurczowe - łagodne dla jelit i żołądka. A przy biegunce są nawet zalecane.

26.01.2016 przez Sebastian Mączyński - Student: Student
obalam

na biegunkę dobrze działają leki rozkurczowe, ale nie powinno się ich brać bez powodu. Organizm powinien sam pracować i regulować pracę jelit. Dopiero kiedy pojawią się jakieś "rewelacje" należy zacząć działać

27.01.2016 przez Monika Grabka - Inny: Mamuśka
obalam

leki przeciw biegunce, jak sama nazwa wskazuje się PRZECIW biegunce - kiedy wystąpi to ją zatrzymują. Poza tym bardzo dobrze działają również leki rozkurczowe, które "uspokajają" jelita