Jedzenie sushi grozi mocnymi bólami brzucha

23%
77%
Odpowiedzi: 22
1.01.2016 przez Agata Rogalska - Inny: wolny zawód
obalam

Zdecydowanie obalam ten mit. Jestem wielka fanka sushi i nigdy nie miałam problemów z bólem brzucha. Wielu dietetyków poleca jedzenie ryb, które są nie tylko zdrowe ale i bardzo smaczne. Warto przyjrzeć się diecie Japończyków, żyją długą między innymi ze względu na zdrową dietę.

7.01.2016 przez Justyna Olszewska - Inny: nauczycielka
potwierdzam

Przecież to surowa ryba ! Źle przyrządzona może zaszkodzić i wywołać silne bóle brzucha.

13.01.2016 przez Bel Paese - w domu
obalam

Może powinnaś zrobić domowe sushi, na przykład bez ryby. Pokazać chłopakowi jak to się robi i że jest to bezpieczne i smaczne ;) Zresztą powinien sam spróbować, a nie wypowiadać się przed jedzeniem prawda? A jak się tak bardzo boi może warto mieć w zapasie leki rozkurczowe dla niego. Tak na wszelki wypadek :)

13.01.2016 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

jeżeli jest zrobione ze starej ryby może wywołać ból brzucha

19.01.2016 przez Maja Pardyka - społecznik
obalam

Można sushi nie lubić, ale nie słyszałem, żeby jedzenie ryb wywoływało bóle brzucha. Zresztą jak o tym może wypowiadać się ktoś na podstawie czyiś doświadczeń. Sam nie próbując tego typu dania. Tak, czy siak, jak polecam, bo uwielbiam :)

26.01.2016 przez Sebastian Mączyński - Student: Student
obalam

odpowiednio przyrządzone sushi ze zdrowej i świeżej ryby nie powinno powodować bólów brzucha. Już bardziej sosy serwowane do sushi mogą przyczynić się do takich bólów

27.01.2016 przez Monika Grabka - Inny: Mamuśka
obalam

sushi jest zdrowe - to w końcu ryba. Musi być ona jednak świeża

27.01.2016 przez Sabina Kowalczyk - inne
obalam

Uwielbiam sushi i jem je przynajmniej raz na miesiąc - nigdy nie miałam po nim żadnych problemów żołądkowych. Zresztą ryby zdrowe są i nie należy ich w jadłospisie ograniczać. Chyba, że ktoś ma indywidualne obostrzenia w tym temacie.

27.01.2016 przez Klaudia Piróg - studentka
obalam

O, na pewno nie! Sushi i inne ryby nie są groźne dla żołądka. Mi by groziło tylko przejedzenie, bo nie mogę żyć bez sushi :)))

27.02.2016 przez fly - Inny: Rat.Med. nauczyciel, trener
potwierdzam

Przy wykorzystaniu np.miesa węgorza żle przygotowanego-w zbyt niskiej tmperaturze może się skończyć jeszcze gorzej niż tylko ból brzucha.

Przy wykorzystaniu natomiast mięsa dorsza szczególnie bałtyckiego, czerniaka,które było niodpowiednio przygotowane można się zarazić larwą nicieni z rodzaju Anisakis, podobnie jest zresztą z bałtycką trocią.