Od zygoty do przedszkolaka- czyli dbajmy racjonalnie o zdrowie naszych dzieci.

Dodany 19.08.2012

Zdrowie dziecka to jeden z tych tematów, który jak mało co obrósł mitami i w zasadzie każdy rodzic, który dochował się kilkuletniej pociechy czuje się ekspertem w tej dziedzinie. Widać to wyjątkowo wyraźnie na wszystkich możliwych forach dla rodziców, w magazynach i poradnikach. Większość współczesnych młodych rodziców pewnie niejednokrotnie przekonała się na własnej skórze, jak ciężko znaleźć sensowne i spójne informacje o zdrowiu własnych pociech konsultując się z doktorem Google. Wielu z Was doświadczyło pewnie również tego uczucia poirytowania czytając bzdurne i nierzetelne informacje na temat tego na czym się akurat na prawdę znacie i jednocześnie zastanawiając się ile razy ktoś wciskał Wam kit w sytuacji, w której próbowaliście się dowiedzieć czegoś o czym akurat nie macie zbyt wiele pojęcia.

Mity dotyczące tego jak chować zdrowe dziecko, co robić gdy mimo wszystkich naszych usilnych starań jednak zachoruje obejmują już czas jego życia płodowego, a nawet samego przygotowania się do zajścia w ciążę i stanowią temat - rzekę. I o ile wiele z naszych obaw dotyczących zdrowia naszych pociech jest zupełnie zrozumiała, o tyle należy się nam rzetelna informacja na ich temat. Wyekstrachowanie jej z natłoku faktów, półprawd i mitów to nie lada wyzwanie. Czy szczepionki na prawdę są niebezpieczne? Czy w ciąży nie wolno brać antybiotyków? Czy dzieci które często chorują nabierają odporności? Te oraz inne stwierdzenia skonfrontujemy tutaj z rzeczywistością.

 

Komentarzy

  • magdalena 5 lat, 3 miesiące temu

    internet, to jak kiedyś powiedział Mann - kwestia sitka. Jak się przesieje tony bzdur to się wyłowi prawdziwe perełki. Kwestia zdrowego rozsądku. Ja już nie wspominam o szczepionkach i 'obozach' tych co są za i tych co 'przeciw', ale o całej reszcie, która pisze cokolwiek byle napisać. zasadniczo dedykuję modlitwę Św Tomasza z Akwinu - Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.

Nowy komentarz