Masturbacja pogarsza wzrok

Jak wyżej

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (10)

27.11.2012 przez Anna Zielińska - Inny: Archeolog
obalam

To był popularny pogląd, zwłaszcza w XIX wieku. Oskarżano wtedy masturbację o wszystko co najgorsze- utratę wzroku, włosy na dłoniach, bezpłodność, potliwość, bladość lica etc.

Jednak łączenie masturbacji z okulistyką wydaje się być bezzasadne.

27.11.2012 przez Kamila Machnik - Student medycyny: położnictwo
obalam

Przez wiele lat uważano, że masturbacja może wywołać praktycznie każdą chorobę. Niezwykle popularny był swego czasu mit, który sugerował ścisły związek masturbacji z utratą wzroku. Był on niezwykle sugestywny i skutecznie powstrzymywał wiele osób przed jej praktykowaniem. Do innych najpopularniejszych i nie potwierdzonych medycznie powikłań masturbacji należą przerost prostaty, niepłodność, impotencja. Uważano nawet, że masturbacja może być też przyczyną lub objawem chorób psychicznych.

Na dzień dzisiejszy żadne liczące się badania naukowe nie udowodniły jakiegokolwiek, chociażby pośredniego związku przyczynowo-skutkowego masturbacji z chorobami fizycznymi, jak i psychicznymi.

30.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Owszem, kłopoty ze wzrokiem ma bardzo wielu nastolatków, ale jest to raczej skutek spędzania czasu przed komputerem i telewizorem, a nie oddawania się autoerotyzmowi.

4.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Nie ma badań które potwierdzałyby taki związek

5.12.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

Masturbacja nie ma wpływu na wzrok. Nadmierna, może prowadzić jednak do zaburzeń wzwodu podczas zbliżeń z partnerką

16.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Masturbacja nie ma wpływu na wzrok. Nadmierna, może prowadzić jednak do zaburzeń wzwodu podczas zbliżeń z partnerką.

20.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

To klasyczny mit. Masturbacja nie ma wpływu na jakość wzroku

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

.Istnieje wiele mitów na temat masturbacji, które zapewne zasłyszałeś od rodziców, najbliższego otoczenia - że może spowodować utratę wzroku, trądzik i wypryski, że powoduje bezpłodność itp. I mimo że są to totalne bzdury, to prawdą jest, że czasami nieprawidłowe zachowania autoerotyczne mogę być przyczyną pewnych kłopotów.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Na dzień dzisiejszy żadne liczące się badania naukowe nie udowodniły jakiegokolwiek, chociażby pośredniego związku przyczynowo-skutkowego masturbacji z chorobami fizycznymi, jak i psychicznymi.

21.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Na dzień dzisiejszy żadne liczące się badania naukowe nie udowodniły jakiegokolwiek, chociażby pośredniego związku przyczynowo-skutkowego masturbacji z chorobami fizycznymi, jak i psychicznymi. Masturbacja nie ma też zwykle wpływu na sprawność seksualną, nie jest także przyczyną niepłodności małżeńskiej. Wszystkie szerzone przez lata „mity” związane z masturbacją nie mają istotnego potwierdzenia.