Okłady z kapusty pomagają w początkowej fazie wyleczyc ból gardła

Przykładając zmiażdżona tłuczkiem kapustę na chore gardło odczuwa się znaczną ulgę w bólu, a nawet całkowite wyleczenie, jeśli choroba nie była jeszcze zaawansowana

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

26.11.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Okłady z liści kapusty, działają przeciwzapalnie i zmniejszają ból.

4.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Okłady z kapusty mogą przynieść ulgę w bólu spowodowanym niewielkim stanem zapalnym

16.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Bardzo znaną metodą są okłady z liści kapusty. Kapusta bowiem zawiera w sobie siarkę oraz sól potasową a składniki te są pomocne w zwalczaniu stanów zapalnych. Ciepłe okłady z liści kapusty potrafią złagodzić więc ból gardła. Aby przygotować taki okład należy zanurzyć w gorącej wodzie parę liści kapusty po czym wyciągnąć je i robić je tłuczkiem a następnie przyłożyć do szyi na około dwadzieścia minut.

21.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Faktycznie kapusta ma właściwości przeciwzapalne, ale żeby zadziałała nam na chore gardło to musielibyśmy sobie ją przykładać na śluzówkę a nie na szyję, a to jest niewykonalne.

22.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Szczególne właściwości mają świeże liście kapusty i wyciśnięty z nich sok. Działają kojąco, antyseptycznie i leczniczo, usuwając toksyny ze skóry. Okłady z wymytych liści (z wyciętymi grubymi nerwami) i rozgniecionych, by puściły sok leczą rany, oparzenia, odmrożenia, stłuczenia, wrzody, czyraki, pęcherze, ukąszenia owadów, opryszczkę, półpasiec, nerwobóle, ból głowy, migreny..., działają przeciwzapalnie przy puchnięciu stawów. Przykładane na klatkę piersiową leczą kaszel, katar, zapalenie oskrzeli. Przykładane na podbrzusze leczą zapalenie pęcherza, kolkę nerkową, dolegliwości żołądkowe, jelitowe, wątrobowe, wzmagają wydalanie płynów. Przykładane na stawy i kończyny leczą reumatyzm, postrzał, rwę kulszową, gruźlicę stawową i kostną, nerwobóle, żylaki, owrzodzenia... Przykładane na twarz leczą nerwobóle zębowe i nerwu twarzowego.

23.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

Kapusta zawiera zwiazki siarki i sole potasu, ktore maja dzialanie przeciwzalapalne.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Przy utracie głosu można stosować sok z kapusty z małym dodatkiem miodu do spożywania i do płukania. Spożywać surówkę z kapusty z czerwonym burakiem.

21.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Ciekawym sposobem na ból gardła są również okłady z liści kapusty zawierającej związki siarki i sól potasową, które przynoszą ulgę w stanach zapalnych. Liście kapusty zanurz w gorącej wodzie, wyjmij, rozbij tłuczkiem do mięsa, przyłóż do szyi i owiń szalikiem. Poczekaj 20 minut.