Alergię dziecięcą można wyleczyć, tę nabytą w wieku dorosłym nie.

Usłyszałam od alergologa.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

27.11.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Kazda alergie mozna 'wyleczyc', pod warunkiem ze jest ona wyleczalna (chodzi tu o mozliwosc odczulania). Oczywiscie wiek ma znaczenie (latwiej jest odczulic mloda osobe, niemniej znam duzo osob po 20 roku zycia u ktorych alergia po odczulaniu zmniejszyla znacznie swoje nasilenie.

4.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Alergie możemy leczyć prze odczulanie lub podając preparaty antyhistaminowe w każdym wieku i nie zależnie od tego czy alergia rozwinęła się w dzieciństwie czy jest to nawa choroba

11.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Alergolog miał zapewne na myśli wyrastanie z alergii. Część dzieci bez leczenia, po prostu z niej wyrasta, u ludzi dorosłych to nie jest możliwe. Natomiast jeśli chodzi o odczulanie, to można je stosować powyżej 5-go roku życia, dorosłych również się odczula.

16.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

leczenie farmakologiczne oraz immunoterapia czyli odczulanie na pyłki roślin i roztocze kurzu domowego, sierść zwierząt Odczulanie polega na cyklicznym podawaniu szczepionki z odpowiednio wzrastającymi dawkami alergenu.

Posiadamy szczepionki całoroczne i sezonowe, podawane podskórnie Odczulanie można rozpocząć od 5 roku życia i nie ma górnej granicy wieku . Powinno ono trwać od 3 do 5 lat. Immunoterapia we wczesnym etapie choroby zapobiega astmie oskrzelowej i uczuleniu na inne alergeny, a także przywraca prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Koszty odczulania: każde podanie szczepionki odczulajacej ( w tym kwalifikacja przez lekarza alergologa ) - 50zł.

Dodam tylko że dzięki odczulaniu właśnie alergię można wyleczyć

20.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Alergię można wyleczyć poprzez odczulanie.

23.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Aby odczulanie zadziałało nie można być uczulonym na więcej niż cztery alergeny. Im ich mniej, tym efekt lepszy. Nie można też cierpieć na żadną chorobę przewlekłą. Warto też dodać, że odczula się pacjentów do 40. roku życia.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Odczulanie polega na cyklicznym podawaniu szczepionki z odpowiednio wzrastającymi dawkami alergenu.

23.03.2013 przez Jerzy Zięba - Inny: Naturopatia
potwierdzam

KAŻDĄ alergię można wyleczyć. Trzeba tylko wiedzieć jak. Najbardziej prymitywnym sposobem jest "odczulanie" i stosowanie środków farmakologicznych. Czasami wystarczy dziecko odrobaczyć i w 80% jest już po alergii. To samo z dorosłymi. trzeba pamiętać, że alergia nie bierze się z niczego jest zawsze PRZYCZYNA, ale... nie są nią alergeny. Bardzo często jest to zbyt wysokie pH w żołądku.