Grzyb na ścianie może powodować grzybice organizmu

Wiele osób żyjących w wilgotnych domach częściej chorują, w tym na grzybice

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (10)

26.11.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Mało prawdopodobne, aby bezpośrednio zaatakował np. skórę, natomiast może wydzielać aflatoksyny, które są szkodliwe dla organizmu człowieka, i zarodniki, które unoszą się w powietrzu i są przez nas wdychane. Prawidłowo funkcjonujący układ immunologiczny radzi sobie z takim wyzwaniem, jednak lepiej unikać takich sytuacji, bowiem u osób predysponowanych może przyczyniać się do rozwoju bądź zaostrzenia objawów astmy czy nieżytu górnych dróg oddechowych.

28.11.2012 przez Brzeska - Student: uczennica lo
obalam

przebywając w takim pomieszczeniu korzysta się z jego niejako powietrza. wdychając je wdychamy również bakterie które właśnie dał ten grzyb ze ściany

28.11.2012 przez Karolina Tychowska - Inny: grafik komputerowy
obalam

Taki grzyb raczej nie atakuje organizmów zywych, ale związki wydzielane przez niego sa szkodliwe dla organizmu, co za tym człowiek zaczyna chorować a to może sprzyjać grzybicom.

2.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Znajdujące się w atmosferze domu pleśnie często są przyczyną niekorzystnych wpływów na zdrowie ludzi w postaci uszkodzeń i zaburzeń czynności wielu organów i układów, w tym układu oddechowego, nerwowego, immunologicznego, a także układów hematologicznych i skóry. Pleśń domowa często bywa również przyczyną zagrażających życiu infekcji ogólnoustrojowych u pacjentów z osłabionym układem immunologicznym.

4.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

"Zagrzybienie stanowi zagrożenie dla zdrowia mieszkańców i powoduje wyczuwalny dyskomfort: charakterystyczny zapach, przejmująca wilgoć oraz obecność zarodników w powietrzu. Ich wdychanie może być przyczyną trudności z oddychaniem, zawrotów głowy a także nudności."

11.12.2012 przez Olcia Sebastian - Inny: tech. elektroradiologii, tech. usług kosmetycznych, mgr zdrowia publicznego
obalam

Grzyb na ścianie na pewno nie sprzyja zdrowiu i może prowadzić do różnych dolegliwości, ale nie powoduje bezpośrednio grzybicy organizmu. Grzyb z pomieszczenia nie może przenieść się do ciała.

18.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Mało prawdopodobne, aby bezpośrednio zaatakował np. skórę, natomiast może wydzielać aflatoksyny, które są szkodliwe dla organizmu człowieka, i zarodniki, które unoszą się w powietrzu i są przez nas wdychane. Prawidłowo funkcjonujący układ immunologiczny radzi sobie z takim wyzwaniem, jednak lepiej unikać takich sytuacji, bowiem u osób predysponowanych może przyczyniać się do rozwoju bądź zaostrzenia objawów astmy czy nieżytu górnych dróg oddechowych

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Grzyby na ścianie są z gatunku pleśni, największe zagrożenie z ich strony to toksyny, które wytwarzają. Nie mogą zaatakować organizmu, ponieważ w organizmie ludzkim rozwijają się inne gatunki grzybów, nie pleśnie. Jest to głównie candida, aspergillus, histoplazma i jeszcze parę innych.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grzybica

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Mało prawdopodobne, aby bezpośrednio zaatakował np. skórę, natomiast może wydzielać aflatoksyny, które są szkodliwe dla organizmu człowieka, i zarodniki, które unoszą się w powietrzu i są przez nas wdychane.

22.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

do najczęstszych chorób wywołane przez grzyb to:

Do najczęstszych należą:

choroby dróg oddechowych,

choroby alergiczne,

częste bóle głowy,

chroniczne przemęczenie,

podrażnienie skóry i oczu,

kłopoty z koncentracją,

choroby układu kostnego,

uszkodzenie wątroby i nerek.