Kaca najlepiej leczyć kroplówką glukozy z witaminą C.

Czy może lepiej "zapić"?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (10)

29.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Kac wynika z odwodnienia organizmu więc kroplówka jest dobrym pomysłem. Często u pijaków występuje niedobór witaminy C który można uzupełnić podając kroplówkę z wit. C. Tyle że nie każdy ma do takiej kroplówki dostęp

29.11.2012 przez Michał Węglarz - Inny: inny
potwierdzam

przy kacu należy dostarczyć wody i soli mineralnych więc jeśli ktoś bardzo się odwodnił to kroplówka mu na pewno pomoże

18.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Uzupełnienie witamin i mikroelementów jest kożystne w zwalczaniu nierównowagi metabolicznej zwanej kacem. trzeba jednocześnie pamiętać że są to jedynie środki poprawiające i przyśpieszające dojście do siebie. By wytżeźwieć potrzeba czasu - na zmetabolizowanie wpierw alkoholu a nastepnie zredukowanie nagromadzonych metabolitów i kwasicy metabloicznej.

źródło: biochemia Harpera

http://www.disabled-world.com/medical/alternative/homeremedies/hangovers.php

20.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Kac to odwodnienie i zatrucie organizmu. Należy uzupełnić płyny wraz z glukozą i mikroelementami.

22.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Można także telefonicznie wezwać lekarza z firmy, która oferuje odtruwanie alkoholowe. Lekarz podaje kroplówkę z glukozy i soli fizjologiczej. Dolegliwości mijają po dwóch godzinach. Usługa kosztuje 150 - 400 zł.

26.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Odtruwanie to szybkie pozbywanie się alkoholowego zatrucia. Zamiast męczyć się z nim kilka - kilkanaście godzin, już po półtorej - dwóch godzinach funkcjonujemy sprawnie. Pacjentowi wbija się igłę w żyłę i podaje kroplówkę. Znajduje się w niej najczęściej glukoza i sól fizjologiczna, które uzupełniają braki wodno-elektrolitowe w organizmie spowodowane alkoholem.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Odtruwanie to szybkie pozbywanie się alkoholowego zatrucia. Zamiast męczyć się z nim kilka - kilkanaście godzin, już po półtorej - dwóch godzinach funkcjonujemy bez tupotu białych mew w głowie, bez boleści żołądkowych, z normalną, codzienną spostrzegawczością i szybkością reakcji. Pacjentowi (tu słowo to ma wymiar półżartobliwy) wbija się igłę w żyłę i podaje kroplówkę. Znajduje się w niej najczęściej glukoza i sól fizjologiczna, które uzupełniają braki wodno-elektrolitowe w organizmie spowodowane alkoholem. Zazwyczaj pacjent powinien też otrzymać leki, które złagodzą bolesne objawy abstynencji - lekarze podają wtedy pochodne benzodiazepin.

22.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

tak gdyż glukoza spala alkohol

23.03.2013 przez Jerzy Zięba - Inny: Naturopatia
potwierdzam

Nie dokładnie tak ... glukoza nie jest wcale potrzebna, natomiast podanie dożylne, ale nie więcej niż 2 000 mg dział rzeczywiście CUDA !

6.05.2013 przez Golden Shaman - alkocholik
obalam

Zależy co piłeś i o jakiej formie kaca mówimy . Bo jesli chodzi o to że kogoś główka boli z rana i to nazywa się kacem to może i się z tym zgodze .

Napomiast jeśli mówimy o osobach które poległy po kilkudniowym imprezowaniu to jestem pewien iż Płyn WieloElektrolitowy zadziała lepiej niż glukoza , a to z powodu ubytku magnezu badz potasu i wielu innych.(jestem tego pewien bo moja opinie potwierdzaja badania chemiczne krwii wykonywane u tych pacjentów)

U osób które piły piwo badz drinki z wódy do spadku cukru bedzie niewielki badz nieodczuwalny z prostego wzgledu . Chodzi mi o zawartość węglowodanów w tych substancjach

Chce podkreślić iż PWE może w niektórych przypadkach bardziej pomódz niż Glukoza z Wit C .