Stosowanie kremów z kwasem hialuronowym w walce przeciw zmarszczkom ma sens

Czy ma sens stosowanie kremów z kwasem hialuronowym w walce przeciw zmarszczkom?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

26.11.2012 przez Agnieszka Kaczmarek
obalam

Kwas hialuronowy ma za zadanie zatrzymanie wody, dzięki czemu nasza skóra będzie lepiej wyglądać. Będzie bardziej nawilżona, co w efekcie poprawia jej kondycję i zmniejsza lub opóźnia powstawanie zmarszczek.

29.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Efekt stosowania takich kremów nie będzie tak spektakularny jak przy wstrzyknięciu kwasu hialuronowego bezpośrednio ale przy małych zmarszczkach wystarczy

2.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

Uscislajac: z zelem. Kwas jest zbt mocny- powodowalby nadmierne sciagniecie skory. Zel hialuronowy, w zalezonosci od czasteczek:

maloczasteczkowy- wnika wglab skory

wielkoczasteczkowy- pozostawje na skorze

oba kwasy zwiekszenie nawilzenia skory poprzez zatrzymywanie w skorze wody. Im skora jest lepiej nawilzona, tym mniej podatna na tworzenie zmarszczek.

15.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Kwas hialuronowy może być doskonałym środkiem pielęgnacyjnym, jest składnikiem wielu kremów przeciwzmarszczkowych i liftingujących, a w zakładach kosmetycznych można poddać się zabiegom wstrzyknięcia kwasu hialuronowego pod skórę. Niestety kremy działają bardzo delikatnie, i nie u każdego skutecznie, natomiast druga metoda jest dosyć droga i chociaż efekt jest widoczny od razu, niestety nie wystarcza na długo.

18.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Jest to analogiczne działanie do podawania siarczanu chondroityny na odbudowę chrząstek stawowych np kolana. Kwas ten może wchłaniać się przez skórę i odkładać się w zmienionyhc miejscach.

21.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

W kremach, żelach i emulsjach kwas hialuronowy występuje w stężeniu 0,5% - 1%. Ma działanie nawilżające, ale w synergii z innymi składnikami regenerującymi przynosi doskonałe efekty odmładzające skórę i niwelujące zmarszczki mimiczne.

23.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Specjaliści od medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej przestrzegają, by nie wierzyć w cuda. Krem z kwasem hialuronowym nie może działać równie skutecznie, jak wstrzykiwany do różnych warstw skóry wypełniacz z kwasem. Cząsteczka kwasu hialuronowego użytego w kremie nie jest w stanie przeniknąć przez skórę, ani zapewnić długotrwałego efektu.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Unikatowe właściwości tego kwasu powodują ,że stanowi on jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych takich jak roztwory o właściwościach elastycznych stosowane w chirurgii oczu i elastyczne uzupełnienia użyteczne w leczeniu schorzeń ortopedycznych.

Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na udostępnieniu zastępczego żródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy.