Witamina C stosowana w kremach ma działanie przeciwzmarszczkowe

Jako skuteczny lek przeciwzmarszczkowy? czy nowo pojawiające się kremy z wit C są kolejnym kitem, czy jednak sa skuteczne?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

26.11.2012 przez Agnieszka Kaczmarek
potwierdzam

Połączenie witaminy C z retinolem czyli wit. A w kremach ma działanie przeciwzmarszczkowe. Dodatkowo wit. C zmniejsza przebarwienia, które powstają na skórze wraz z wiekiem i dodają nam lat.

29.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Ponoć to działa ale z jaka skutecznością i jak długo utrzymuje się efekt ciężko odpowiedzieć

13.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Witamina C wzmacnia naczynia włosowate oraz błony komórkowe. Jest znakomitym pomocnikiem w walce z metryką. Nie tylko zapobiega zmarszczkom, ale także „prasuje” te już istniejące.

18.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Witamina C należy do witamin rozpuszczalnyhc w tłuszczach a więc jeśli zapewnimy jej rozpuszczenie w substancjach niepolarnych będzie się mogła łatwo wchłonąć do tkanek. Witamina C jest kluczowa w syntezie kolagenu więc jej niedobór w skórze moze być suplementowany w taki sposób.

źródło:

histologia W.Sawicki

21.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

witamina C jest najbardziej znanym antyoksydantem, która oprócz funkcji ochronnej spełnia rolę w tworzeniu kolagenu, a poza tym rozjaśnia przebarwienia. Jednak aby zadziałała, jej stężenie w kosmetyku musi wynosić minimum 5 proc.

26.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Witamina C jest znanym antyoksydantem.Dodatek witaminy C wspomaga działanie filtrów do opalania. Witamina C ma także korzystny wpływ na skórę po opalaniu. Uczestniczy ona w syntezie kolagenu i rozpuszczając się w tłuszczach ma działanie przeciwzmarszczkowe.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Serum Flavo C to skondensowana witamina C (8%) w połączeniu z miłorzębem japońskim. Serum jest skomponowane tak, aby zawarta w nim witamina C miała jak największą moc przeciwdziałania wolnym rodnikom. Wg firmy Auriga lewoskrętna forma witaminy C jest jedyną dostępną na rynku postacią tej witaminy, która ma zagwarantowaną stabilność. Jest bowiem rozpuszczalna w tłuszczach i dzięki specjalnej recepturze nie utlenia się, jest aktywna przez cały czas stosowania preparatu. Obecność miłorzębu stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, dzięki którym skóra staje się gładsza.

Stosowanie serum przez młode kobiety zapobiega destrukcji kolagenu i elastyny, czyli powstawaniu zmarszczek. U kobiet w wieku około menopauzalnym stymuluje syntezę tych związków, spowalniając proces starzenia skóry i wygładzając ją.

22.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

preparat z witaminą C, która łączy działanie przeciwzmarszczkowe i rozjaśniające.