Mocz na zapalenie płuc

Jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku wiejskie znachorki na zapalenie płuc podawały dzieciom świeży mocz do wypicia. Dla mnie to ochydne.

Próby weryfikacji mitu (12)

17.09.2012 przez Ewa Krawczyk - Inny: biolożka
riposta

Ach, nie tylko w takim przypadku i nie tylko wtedy stosowano urynoterapię. Pomysłowość ludzka nie zna granic: http://sporothrix.wordpress.com/2010/06/14/swiad-trad-i-wsciekly-skorpion-czyli-mocz-prosto-od-wielblada-najlepsza-pasta-do-zebow/

19.09.2012 przez Damian Głogowski - Patron portalu: magister inżynier
obalam

Nie ma żadnych naukowo potwierdzonych właściwości leczniczych moczu. Moim zdaniem można sobie tylko zaszkodzić bo mimo, że jest to 95% woda to pozostałe 5% toksyn szkodzi organizmowi. (podpatrzone na TLC - Moje Paranoje)

28.09.2012 przez Michał Kaźmierczak - Inny: magister analityki medycznej
obalam

Skoro mocz jest przez organizm wydalany to znaczy, że organizmowi jest zbędny . Poprzez mocznik mocz jest po prostu szkodliwy. Poza tym mocz wypłukuje z cewki moczowej wędrujące ku pęcherzowi bakterie, które za pewne nie są obojętne dla miłośnika urynoterapii.

27.10.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Zapalenie płuc - leczenie:

- niepalenie papierosów, odpoczynek, duża ilość płynów,

- przeciwbólowo paracetamol

jeśli wymagana hospitalizacja:

- tlenoterapia

- w przypadku złego stanu nawodnienia płyny IV

- jeśli podejżewa się etiologiębakteryjną - antybiotyki ( empirycznie )

Równocześnie prowadzi się pogłębianie diagnostyki.

Zapalenie płuc jest chorobą, która może zagrażać życiu. Podawanie pacjentowi wydalonych przez niego toksyn tylko bardziej go osłabi. Do eliminacji drobnoustrojów uzywamy bardziej się do tego nadających antybiotyków niż moczu i zawartych w nim toksyn. Takie leczenie daje znacznie lepsze rezultaty :)

na podstawie: choroby wewnętrzne A.Szczeklik

31.10.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Leczenie zapalenia płuc zależy od etiologii. Gdy jest bakteryjna stosuje się antybiotyki o szerokim zakresie działania, a w późniejszym okresie leczenia antybiotykoterapię celowaną na podstawie antybiogramu oraz leki zmniejszające inne objawy: leki przeciwbólowe, leki przeciwgorączkowe, leki wykrztuśne. W zakażeniach grzybiczych stosuje się amfoterycynę B, flukonazol. Jeszcze inną grupą są zapalenia chemiczne, gdy trzeba zaintubować i zastosować szersze spektrum antybiotyków.

Z metod niefarmakologicznych należy stosować fizykoterapię (oklepywanie), pozostanie w łóżku oraz zaprzestanie palenia papierosów

7.11.2012 przez Olcia Sebastian - Inny: tech. elektroradiologii, tech. usług kosmetycznych, mgr zdrowia publicznego
obalam

Mocz nie leczy, wystarczy przeczytać z czego się składa. Myślę, że dawno, dawno temu w czasach kąpieli w rzece i braku czystej wody mocz (przefiltrowany przez nerki) był jednym z najczystszych płynów - stąd przekonanie, że leczy. Osobiście polecano mi picie moczu na bielactwo, zapalenie krtani i krwotoki a stosowanie zewnętrzne na rany, stłuczenia i opryszczkę. Nie skorzystałam :)

23.11.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Obalam mit. Mocz nie zawiera chyba zadnych substancji mogacych nam pomoc z walka z choroba: poza woda, jest w nim mocznik (szkodliwy jesli go bedziemy pic w duzych ilosciach), rozne jony: K, Na, Ca itd ,oraz bakterie wyplukane z moczowodu.

8.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Leczenie zapalenia płuc polega na antykomercyjni, działaniu przeciw objawowym takim jak zbijanie gorączki, dreszczy, duszności, odwodnienie w wyniku gorączki itd

18.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Połknięty mocz poprzez przełyk trafi do żołądka, elegancko omijając chore płuca, które rzekomo miałby leczyć. Co więcej, zawarte w nim bakterie wzbogacą szkodliwą florę bakteryjną gardła, a stamtąd razem z wdychanym powietrzem poprzez tchawicę dotrą do płuc, pogarszając ich stan.

21.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Wiejskie znachorki zazwyczaj nie mają żadnego wykształcenia medycznego i ich wiedza opiera się na tradycjach dlatego nie raz ich metody "leczenia" są dość kontrowersyjne. Zapaleni płuc powinno być leczone przez lekarza i pod jego kontrolą z wykorzystaniem rzetelnej wiedzy medycznej

24.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Urynoterapia – kontrowersyjna, zaliczana do medycyny niekonwencjonalnej, metoda leczenia moczem. Wykorzystywane są różne formy tej terapii, które można podzielić na stosowanie zewnętrzne i wewnętrzne. Nie istnieją wiarygodne badania naukowe potwierdzające leczniczą skuteczność urynoterapii

28.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Zapalenie płuc leczymy antybiotykami a nie moczem

14.03.2013 przez Krzysztof Łabuzek - Lekarz: Dr hab. n. med.
obalam

Urynoterapia nie jest uznaną metodą leczenia zapalenia płuc, ani żadnej innej choroby. W światowych bazach medycznych nie ma żadnych badań potwierdzających skuteczność moczu, jako lekarstwa.

Żyjemy w demokratycznym Państwie, zatem każdy obywatel może pić i jeść co chce. Może jeść swoje paznokcie, włosy, zmielone zęby, stolec, może też pić i mocz. Mamy przecież wolność.