Na pojawienie się depresji poporodowej wpływ mogą mieć trudności z karmieniem dziecka piersią

prawda czy fałsz?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (12)

23.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Na pojawienie się depresji poporodowej wpływ mają mieć trudności z karmieniem dziecka piersią – alarmują naukowcy z University of North Carolina w Chapel Hill. Kobiety, które mają trudności z karmieniem piersią noworodka (np. ze względu na brak wystarczającej ilości pokarmu lub po prostu nie lubienie karmienia piersią), w ciągu dwóch pierwszych miesięcy życia dziecka częściej wykazują objawy depresji poporodowej.

23.11.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Naukowcy z University of North Carolina w Chapel Hill alarmują, że Kobiety, które mają trudności z karmieniem piersią noworodka (np. ze względu na brak wystarczającej ilości pokarmu lub po prostu nie lubienie karmienia piersią), w ciągu dwóch pierwszych miesięcy życia dziecka częściej wykazują objawy depresji poporodowej.

23.11.2012 przez Małgorzata Górska - Inny: bibliotekarz
potwierdzam

Tak, bo nie każda kobieta potrafi sobie z tym poradzić i za ewentualne niedociągnięcia winą obarcza tyko siebie.

24.11.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
potwierdzam

Nie do końca wiadomo czy to niechęć lub niemożność karmienia piersią wywołuje depresję poporodową czy też są to jedynie objawy depresji, ale jedno jest pewne – trudności z karmieniem dziecka piersią pojawiają się zanim widoczne są pierwsze sygnały depresji poporodowej. Dlatego matki, które widzą u siebie objawy bolesności piersi lub też mają trudność z karmieniem dziecka piersią powinny być szczególnie wyczulone na swój stan emocjonalny. Uważni powinni być też lekarze – jeśli matka zgłasza tego typu problemy, powinni uważniej diagnozować objawy depresji poporodowej zwracać uwagę na to, czy u mamy malucha pojawiają się trudności emocjonalne.

27.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Niechęć lub brak możliwości karmienia dziecka piersią mogą zwiększać szanse rozwoju depresji poporodowej

28.11.2012 przez Brzeska - Student: uczennica lo
potwierdzam

młoda matka chce jak najlepiej dla swego dziecka, dlatego gdy nie może go nakarmić, może jej się wydawać że jest złą matką i może ją to frustrować, daltgo może to ją doprowadzić to depresji poporodowej

18.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Praktycznie każdy czynnik który jest w jakimś stopniu obciążający psychicznie może być przyczyną depresji. Strach przed niespełnieniem się w roli matki został dobrze udokumentowanyw literaturze.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Jest bardzo wiele czynników, które mogą wpłynąć na depresję poporodową. Zalicza tu się również ciężki poród, trudności w zajmowaniu się dzieckiem, strach, że nie sprosta się oczekiwaniom rodziny. Kobieta chce być idealną matką i takie niepowodzenia jak trudności z karmieniem mogą mieć negatywny wpływ na jej psychikę.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Na pojawienie się depresji poporodowej wpływ mają mieć trudności z karmieniem dziecka piersią – alarmują naukowcy z University of North Carolina w Chapel Hill. Kobiety, które mają trudności z karmieniem piersią noworodka (np. ze względu na brak wystarczającej ilości pokarmu lub po prostu nie lubienie karmienia piersią), w ciągu dwóch pierwszych miesięcy życia dziecka częściej wykazują objawy depresji poporodowej.

22.02.2013 przez Agnieszka Pawlikowska - Inny: prawink
potwierdzam

Do momentu jak sama nie zostałam mamą uważałam, iż depresja poporodowa to jakaś bajka, że mi to nie grozi jako osobie zawsze pełnej optymizmu. A jednak gdy urodziłam dziecko zaczeły sie problemy, najpier brak pokarmu, miałam cesarke i nie od razu miałam wystarczająca ilośc pokarmu. Dziecko płakało bo było głodne, razniło przy okazii moje sutki, bo chciało jeśc a nie miało co. Ja płakałm bo nie wiedziałam co zrobić, gdyby nie pomoc rodziny myślę iż dopadła by mnie depresja. Z własnego doświadczenia moge powiedziec iz na depresje poporodową w dużej mierze mogą przyczyniac sie trudnościz karmieniem dziecka piersia. Bo to nie jest taka prosta sprawa jak sie wszyskim wydaje.

24.02.2013 przez Renata Chmielarz - Inny: pracownik
potwierdzam

Problemy z karmieniem piersią mogą mieć wpływ na pojawienie się depresji poporodowej. Kobieta która jest obolała po ciąży i porodzie, ma obniżony nastrój, nie radzi sobie z codziennymi obowiązkami, czuje się zagubiona, niejednokrotnie drobne niepowodzenia odbiera bardzo osobiście. Dochodzi do wniosku że jest złą matką, a problemy z karmieniem piersią, które są czymś naturalnym na początku, mogą być kolejnym czynnikiem deprymującym i silnie depresyjnym.

26.02.2013 przez Monika Biszkopt - Inny: magister
obalam

Ja się nie zgadzam, ponieważ w moim przypadku tak się nie stało. Miałam ogromne trudności z karmieniem dziecka piersią, po 2 tygodniach przestałam się męczyć (w sumie to przestałyśmy), a mała przestała być wiecznie głodna i rozżalona po przejściu na modyfikowane. Dodam, że bardzo zdrowo się rozwija, ma już 3 latka i tylko raz chorowała poważnie (przeziębienie z temperaturą).