Aspartam odklada sie w organizmie w znacznych dawkach

kolejna teoria spiskowa?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

23.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Wpływ aspartamu na zdrowie człowieka od początków jego stosowania jest przedmiotem sporów. FDA już w momencie dopuszczania tej substancji udokumentował 92 szkodliwe objawy występujące przy jego częstym spożyciu. Chodzi tu m.in. o apatię, bóle głowy, zmęczenie, zawroty głowy, bóle żołądka, kołatanie serca, rozdrażnienie, lęk, utraty pamięci, halucynacje, wysypki, ślepotę, szum w uszach, depresję, utratę słuchu, skurcze, utratę apetytu, bezsenność i osłabienie.

Niektórzy specjaliści łączą aspartam z powstawaniem nowotworów mózgu, stwardnieniem rozsianym, epilepsją, chronicznym bólem mięśni, chronicznym zmęczeniem, chorobą Parkinsona i Alzheimera oraz cukrzycą. Niedawne badania na szczurach w USA miały ostatecznie potwierdzić, że aspartam wywołuje raka.

23.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Aspartam może się odkładać w znacznych ilościach tylko w fenyloketonurii

26.11.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
potwierdzam

W ludzkim organizmie zachodzi rozkład aspartamu na kilka substancji, m.in. na metanol i fenyloalaninę. Zostaje on zamieniony w wątrobie na formaldehyd, który atakuje narząd wzroku, wywołuje uporczywe migreny, zaniki pamięci i zawroty głowy, może też spowodować częstoskurcz serca, napady duszności, depresję i bóle stawów.

Aspartam może również doprowadzić do pogorszenia się stanu osób cierpiących na chroniczne schorzenia, takie jak stwardnienie rozsiane, guzy mózgu, cukrzyca i choroba Alzheimera. E951 zauważalnie podnosi ryzyko zaburzeń pracy wątroby oraz układu nerwowego. Częste spożywanie produktów z aspartamem przez kobiety ciężarne może nawet stać się przyczyną wad wrodzonych u płodu.

19.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Aspartam jest jednym z najbardziej znanych i najdokładniej przebadanym dodatkiem do żywności. Przed jego dopuszczeniem przez FDA w 1981 na jego temat powstało ponad 100 publikacji. Po jego wprowadzeniu kolejne prace potwierdzały jego brak szkodliwości. Wykazano, że zarówno sam aspartam jak i jego metabolity nie odkładają się w ustroju.

21.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

W jakich dawkach odkłada się aspartam tego nie mogę znaleźć, ale wiadomo na pewno, że ten sztuczny słodzik, znajduje się we wszystkich napojach. Nie tylko odkłada się jako toksyna i trucizna ale niszczy także dobra florę bakteryjną.

23.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Aspartam a raczej produkty jego rozkładu odkładają się tylko u ludzi chorych na fenyloketonurię. Jest to choroba wrodzona, w Polsce wszystkie noworodki badane są na jej obecność.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Nauce znana jest jedna choroba przy której aspartam jest bardzo szkodliwy – ta choroba to fenyloketonuria. To uwarunkowane genetycznie schorzenie powoduje że fenyloalanina dla chorego jest toksyczna i odkłada się w organizmie. W Polsce noworodki badane są na obecność tej mutacji tuż po urodzeniu.

23.03.2013 przez Jerzy Zięba - Inny: Naturopatia
potwierdzam

Nie chodzi, że się odkłada. Jest to trucizna i tyle. Unikać wszystkiego co go zawiera jak ognia !