Akupunktura pomaga walczyć z nałogami

Po jednej sesji można rzucić palenie na zawsze

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (9)

21.11.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Od ponad ćwierć wieku akupunktura jest stosowana w USA, żeby pomóc ludziom wyjść z uzależnienia od alkoholu, papierosów czy substancji odurzających. Badania opublikowane na łamach "Archives of Internal Medicine" w 2000 roku sugerują, że może ona również pomóc w zerwaniu z uzależnieniem od kokainy.

21.11.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

Tak, pomaga. Człowiek zdrowy nie potrzebuje pociechy, pomocy ani podniet, które dają narkotyki czy alkohol. Każdy nałóg jest oznaką braku poczucia bezpieczeństwa, niepewności, stresu, napięcia,. których trudno uniknąć we współczesnym świecie. Akupunktura może przywrócić utraconą równowagę, ale całkowite i trwałe wyleczenie zależy od wyeliminowania stresów, które stały się przyczyną nałogu.

21.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Doskonale sprawdza się w leczeniu uzależnień takich jak palenie papierosów oraz depresji - podkreśla dr Kielkupunktura man.

23.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Akupunktura może pomagać wyjść z nałogów takich jak alkoholizm czy narkomania

25.11.2012 przez Kamila Machnik - Student medycyny: położnictwo
potwierdzam

- Doskonale sprawdza się w leczeniu uzależnień takich jak palenie papierosów oraz depresji - podkreśla dr Kielkupunktura man.

Medycyna chińska jest profilaktyczna. Lista wskazań do tego typu leczenia jest bardzo obszerna. Obejmuje m.in. całą grupę nerwic, bezsenność, bóle głowy, kręgosłupa, bóle reumatyczne i pourazowe, astmę oskrzelową, alergie, choroby jelit, wątroby, nawracające infekcje gardła, katary, zapalenia zatok, choroby układu nerwowego.

19.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Nie ma jednoznacznych danych na ten temat. Potrzeba przeprowadzenia dokładniejszych badań dokładniej opisujacych metodykę. Poniższa metaanaliza nie wykazała by akupunktura była skuteczniejsza niż placebo w rzucaniu palenia.

26.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Akupunktura może pomóc osobom uzależnionym od kokainy lub heroiny w uwolnieniu się od nałogu. Taką konkluzją zakończyły się badania z udziałem 82 narkomanów. Test przeprowadzili naukowcy z amerykańskiego Narodowego Instytutu Leczenia Uzależnień. Polegał na nakłuwaniu przez osiem tygodni czterech punktów na powierzchni ucha, których stymulacja - wedle znawców akupunktury - ułatwia pokonanie nałogu.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Doskonale sprawdza się w leczeniu uzależnień takich jak palenie papierosów oraz depresji.

23.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

wszystko w linku :)