stres motywuje

czy to prawda?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (12)

21.11.2012 przez Agnieszka Kaczmarek
obalam

Na każdego stres działa inaczej. Jednych może motywować a innych powstrzymywać od działania, a wręcz ich dołować. Ponadto zależy jaka sytuacja wywołuje stres. Ona ma również wpływ na to jak zareagujemy.

21.11.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

Male dawki stresu zdzialaja motywujaco- podzyzsza sie nam poziom 'hormonow stresu', stajemy sie bardziej aktywni i zachowujemy gotowosc do dzialania. Jednak zbyt duza ilosc stresu zaczyna dzialac deprymujaco- czlowiek zaczyna rezygnowac z nowych wyzwan, a ogromne ilosci stresu moga prowadzic nawet do depresji.

21.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Stres pojawia się w naszym życiu bardzo często. Raz stresujemy się bardziej, innym razem mniej. Wszystko zależy od sytuacji. Może się okazać, że stres stanie się doskonałym motorem napędowym, czyli motywacją do działania.

21.11.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

W umiarkowanej dawce stres motywuje do pracy, stymuluje do działania i jest siłą napędową. Jednak należy pamiętać, że zbyt często pojawiający się stres, trwający zbyt długo może doprowadzić do poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu różnych narządów, a czasem i całego organizmu.

22.11.2012 przez Sergiusz Kucharczyk - Inny: budownictwo
potwierdzam

Oczywiście, że stres motywuje. Dlatego też większość pracodawców stara się w swojej firmie wprowadzać stresowe sytuacje. Niestety czesto przesadzają co może równiez skutkować demotywacją. Każdy człowiek inaczej reaguje na stres jednak mała dawka stresu działa jak najbardziej pobudzająco.

22.11.2012 przez Kamila Machnik - Student medycyny: położnictwo
obalam

„Motywacja jako główny powód stresu : "Powinienem”, „muszę”, „należy” to kluczowe słowa prowadzące do stresu. Jeśli ktoś postrzega swoje życie jako same obowiązki, to z pewnością jest to dla niego sytuacja bardzo niewygodna, rodząca nieprzyjemne emocje.

23.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Krótko działający stres działa pobudzająco jeśli się przedłuża zaczyna mieć działanie destrukcyjne na nasz organizm

26.11.2012 przez Iza - Student: student
obalam

to zależy wyłącznie od człowieka, na jednego stres działa motywująco, a na drugiego działa tak że nie jest w stanie nic zrobić choć sporo osób zostawia sobie zadanie do zrobienia na ostatni dzień bo wtedy pod wpływem stresu lepiej działają.

17.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Stres to mobilizacja organizmu do radzenia sobie w określonej sytuacji. Może mieć aspekt pozytywny: mobilizuje, zwiększa energię, pozwala pokonać przeszkody. Jednak stres nadmierny lub długotrwały może wywołać skutki przeciwne: apatię, niepokój, niezdolność do skutecznego działania a nawet dolegliwości fizyczne.

20.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Tak, jest to tzw eustres. Jest to naturalna reakcja organizmu - przygotowanie się do wzmożonego wysiłku np fizycznego, psychicznego czy emocjonalnego.

Poprawia krążenie mózgowe dzięki czemu mózg jset lepiej dotleniony i dożywiony przez co mamy lepszą pamięc, koncentrację.

Zbyt silna lub przedłużająca się reakcja ( distres ) natomiast może przynosić odmienne efekty co wynika z faktu że nasz organizm nie ma możliwości pracować dłużej na wysokich obrotach ( dlatego ten mechanizm zostaje aktywowany w sytuacjach tego wymagajacych - stresowych gdzie potrzebna jest nasza uwaga ).

Należy się nauczyć rozpoznawać u siebie oba rodzaje stresu by móc odpowiednio je kontrolować i w ten sposób optymalnie rozkładać pracę naszego umysłu.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Jeśli odczuwamy stres w czasie wykonywania jakiegoś zadania oznacza to, że zależy nam na tym, aby wykonać je najlepiej jak tylko potrafimy. Boimy się też negatywnych skutków. Jeśli stres nie jest w takiej sytuacji paraliżujący, to bardzo dobrze, ponieważ czujemy potrzebę zrobienia wszystkiego co w naszej mocy, aby się udało i abyśmy osiągnęli zamierzony cel.

24.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Kiedy stres jest stresem pozytywnym? Oto kilka wyznaczników, kiedy można uznać sytuację trudną za tzw. „dobry stres”:

stres motywuje do działania,

stres podnosi poziom energii,

stres mobilizuje siły organizmu do walki,

stres umożliwia koncentrację na problemie,

stres staje się bodźcem do podejmowania wyzwań,

dzięki stresowi człowiek stawia czoła przeciwnościom życiowym,

umiarkowany stres jest czynnikiem rozwoju i towarzyszy każdej zmianie w życiu,

stres wpływa na realizację ambitnych celów,

stres sprzyja zdrowej rywalizacji.