kawa i czekolada powoduja tradzik

prawda to czy nieprawda?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (9)

23.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Nie udowodniono by kawa czy czekolada miały powodować czy nasilać wystąpienie trądziku

1.12.2012 przez Teresa Ceynowa - Inny: inne
obalam

W okresie dojrzewania dziewczyny lubią jeść czekoladę i stwierdzono , że czekolada wywołuje trądzik .Jednak czekoladę stosowano już szybciej . Czekolada daje przyjemność. A, że czekolada powoduje trądzik to zwykły mit .

8.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Dermatolodzy amerykańscy przeprowadzili kilka badań, które wykazały, że nasilenie trądziku nie jest bezpośrednio związane z regularnym spożywaniem czekolady.Kliniczne obserwacje dowiodły, że ani całkowita abstynencja, ani objadanie się czekoladą nie przyczyniły się do zmian w stanie skóry badanych, tzn. trądzik ani nie znikał, ani się nie pogarszał.

20.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Wykazano, że duże ilości słodyczy, częste spożywanie mleka i lody są związane z trądzikiem.

21.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Każda osoba cierpiąca na trądzik zauważa u siebie więcej zmian po spożyciu określonych produktów, ale jest to kwestia indywidualnego podejścia. Czekolada nie powoduje trądziku.

23.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Zdrowa skóra produkuje niewielkie ilości łoju. Wypływa on na powierzchnię przez ujścia mieszków włosowych ("pory"). Trądzik powstaje, gdy ujścia te zatykają się oraz gdy łoju jest za dużo. Gromadzący się łój nie może się wydostać i jest pokarmem dla żyjących tam bakterii. Bakterie mnożą się i są dodatkową przyczyną stanu zapalnego. Bakterie nie wywołują trądziku - nie można się więc nim zakazić od kolegów i koleżanek, a same antybiotyki nie są wystarczające do jego wyleczenia.

Wbrew powszechnym przekonaniom, trądzik nie jest związany z dietą, higieną osobistą, zbyt rzadkim myciem i aktywnością seksualną. Słońce nie leczy trądziku - po chwilowej poprawie może nawet nasilić jego objawy.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Chociaż wiele osób twierdzi, że jedzenie czekolady powoduje trądzik, w rzeczywistości jest wręcz odwrotnie. Dieta na trądzik nie powinna wykluczać czekolady, gdyż spożywanie jej podnosi poziom serotoniny, która niesie ze sobą łagodzący efekt. Poza tym czekolada zawiera mnóstwo antyoksydantów.

24.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

podwyższenie poziomu cukru we krwi jest swojego rodzaju nadużyciem słodyczowym i powoduje pogorszenie trądziku

15.12.2013 przez Agnieszka Tutek - Student: dietetyk
obalam

nie udowodniono, że zwiększone spożycie kawy czy czekolady przyczynia się do wzmożenia trądziku, jednak wiele osób po ograniczeniu tych produktów zauważa poprawę