Zdrowo jest mieć kwiaty w domu

jak wyżej

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (10)

21.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Kwiaty oczyszczają powietrze w mieszkaniu działają kojąco i są estetyczne. Nie należy tylko przesadzać z ilością kwiatów w sypialni gdyż w nocy będą z nami konkurowały o tlen

21.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Rośliny przeprowadzając fotosyntezę dotleniają nam pomieszczenie. Poza tym w zależności od gatunku mogą pochłaniać zapachy, nawilżać czy jonizować powietrze.

22.11.2012 przez Sergiusz Kucharczyk - Inny: budownictwo
potwierdzam

Jak wszyscy wiemy rosliny, więc i kwiaty, pod wpływem światła (słońca) pochłaniają dwutlenek węgla i wydalają tlen. Samo to potwierdza, że zdrowo jest mieć w domu kwiaty. Poza tym odpowiednio dobrane do poszczególnych pomieszczeń poprawiaja estetykę w domu (jest przytulniej) co poprawia nastrój a co za tym idzie jesteśmy zdrowsi.

Są rózne zdania co do kwiatów, które nocą pochłaniają tlen i wydzielaja CO2. Jeśli jednak to prawda sa to bardzo znikome ilości. Dla osób, które boja sie być "uduszone" w nocy przez kwiaty proponuje w sypialni postawić sobie Gerberę, Skrzydłokwiat czy Wężownicę. Są to rosliny, które produkują tlen w nocy.

22.11.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Rośliny potrafią jonizować powietrze, dzięki czemu bogate w jony ujemne otoczenie działa na człowieka pobudzająco. Jony Dodatnie wyraźnie niekorzystnie wpływają na człowieka, wywołują bóle głowy, suchość w ustach nosie, nasilenie się dolegliwości reumatycznych.

22.11.2012 przez Kamila Machnik - Student medycyny: położnictwo
potwierdzam

Dobre samopoczucie, kreatywność, stan zdrowia zależą m.in. od jakości powietrza, jakim oddychamy, a rośliny doniczkowe potrafią zniwelować szkodliwe wpływy środowiska.

Dostarczają tlenu. Tam, gdzie przebywa dużo ludzi i stężenie dwutlenku węgla jest większe (np. sale konferencyjne), dobrze jest uprawiać alturium, skrzydłokwiat, scindapsus czy daktylowiec niski. Należy pamiętać, że nocą, przy braku światła, fotosynteza (dzięki niej rośliny wydzielają tlen) ustaje, więc rośliny nie powinny znajdować się w sypialniach. Wyjątkiem jest aloes, który właśnie nocą wydziela tlen.

Zwiększają wilgotność powietrza. Obliczono, że do przyrostu 1 g masy zielonej rośliny potrzebują średnio od 200 do 2000 g wody. Po oddaniu energii wyparowuje ona przez liście i poprawia jakość powietrza. Wśród roślin doniczkowych do najlepszych "nawilżaczy powietrza" należą szeflera i paproć. Wilgotne powietrze zawiera więcej korzystnych jonów ujemnych niż powietrze suche.

Oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji. Prowadzone przez NASA doświadczenia dowiodły, że rośliny są zdolne do rozkładania szkodliwych substancji znajdujących się w ich otoczeniu. Wnioski tych badań zastosowano w "ziemskiej" praktyce. W biurach, gdzie używa się wielu sprzętów produkujących szkodliwe związki, niezastąpionymi filtrami okazały się difenbachia i fikus Beniamina. Difenbachia ułatwia także koncentrację, a fikus pobudza.

23.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

ukąszenia owadów

Kwiaty i ROŚLINY DONICZKOWE pozytywnie wpływają na zdrowie

czyste powietrze, kwiaty, oczyszczanie powietrza, powietrze, rośliny doniczkowe, tlen

Kwiaty wpływają na nasze zdrowie, wydzielając różne związki chemiczne. Warto uprawiać w domu rośliny doniczkowe, bo poprawiają samopoczucie, dodają sił, czasem wręcz leczą. Ale muszą być dobrze dobrane!

26.11.2012 przez Iza - Student: student
potwierdzam

kwiaty działają poniekąd jak antydepresanty, poprawiają człowiekowi nastrój, pochłaniają dwutlenek węgla choć nie powinno się ich trzymać w dużej ilości w sypialni, ponieważ zabierają nam tlen

21.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Rośliny przede wszystkim przetwarzają w ciagu dnia wydychany przez nas dwutlenek węgla tworząc tlen który my używamy by oddychać.

Dzięki temu powietrze w mieszkaniach, nawet nie wietrzonych ma stały dostęp to tlenu. Ponadto niektóre rośliny usuwają niektóre szkodliwe substancje z powietrza. Jeśli dbamy o nasze rośliny i reguralnie je podlewamy zapewnią też optymalną wilgotność powietrza.

Należy pamiętać by nie przesadzać z ilościa roślin w domu gdyż w nocy rośline tak jak my oddychają i zużywają tlen ( fotosynteza zachodzi przy świetle - więc siłą rzeczy w ciągu dnia ).

źródło:

podręcznik do biologii

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Złocień (chryzantema), aspidistra, diffenbachia. Pomogą zneutralizować szkodliwe opary powstające przy użytkowaniu kuchenek i piecyków gazowych. Warto mieć je w pokoju, gdzie pali się papierosy czy fajkę. Nie usuną całkowicie szkodliwych składników powietrza, ale znacząco zmniejszą ich stężenie.

http://www.mowimyjak.pl/dom/rosliny-i-ogrod/czy-rosliny-moga-poprawic-powietrze-w-mieszkaniu,12_32515.htmlZłocień (chryzantema), aspidistra, diffenbachia. Pomogą zneutralizować szkodliwe opary powstające przy użytkowaniu kuchenek i piecyków gazowych. Warto mieć je w pokoju, gdzie pali się papierosy czy fajkę. Nie usuną całkowicie szkodliwych składników powietrza, ale znacząco zmniejszą ich stężenie.

24.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

jeśli nie mamy ich za dużo to tak. Kwiaty powodują fotosyntezę dzięki temu mamy swieże powietrze w domu