Najlepszym sposobem na niejadka jest przegłodzenie takiej osoby

a może jednak trzeba zmusić do jedzenia?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (11)

20.11.2012 przez Ania Nagel - Student: biotechnologii UG-GUMed
obalam

przegłodzenie nigdy nie jest dobrym sposobem, gdy dziecko zupełnie nie chce jeść należy poradzić się lekarza i ewentualnie zastosować koktajle wysokoenergetyczne (te same, które stosowane są np. u osób w czasie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych)

21.11.2012 przez Luke Skywalker - Inny: Specjalista IT
obalam

W mojej ocenie może to tylko doprowadzić do jakiejś mniej lub bardziej poważnej choroby. Brak apetytu zazwyczaj jest czymś spowodowany i jeśli jest długotrwały należy skontaktować się z lekarzem.

21.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Nie jest to najlepszy sposób chociaż czasami skuteczny. Lepiej jednak gdy sprawdzimy na początek czy dziecko nie zjada wystarczającej ilości pokarmu między posiłkami

21.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Przegłodzenie nie jest dobrym sposobem, ponieważ najpierw powinniśmy poznać przyczynę niejedzenia dziecka. Podjadanie między posiłkami czy chęć manifestacji swojego zdania to takie najbanalniejsze, niegroźne, jednak brak apetytu może być również objawem choroby.

21.11.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Jest wiele innych sposobów np.: nie jeść podczas zabawy, nie poganiać dziecka, pozwolić jeść samodzielnie, nie jeść przy telewizorze, podawać małe porcje, przygotowywać posiłki razem.

22.11.2012 przez Kamila Machnik - Student medycyny: położnictwo
obalam

Są inne sposoby:

na początek bardzo dużo cierpliwości,

podawanie małych porcji, tak aby dziecko osiągało swój "sukces" w szybki sposób,

małe niespodzianki za pusty talerzyk,

kupienie zestawu talerzyków tylko dla dziecka z ładnymi bajkowymi postaciami (rysunki były na dnie talerzy, tak, że trzeba było opróżnić go, by zobaczyć, co jest na dole? Która postać dzisiaj się tam ukryła?),

przygotowywanie "ładnych" posiłków ( np. z białego urobionego serka wspólnie robiliśmy bałwanka, myszkę, która później po kawałku znikała w buzi)

26.11.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

Rodzice powinni zrozumieć, że różne okresy w życiu dzieci bywają mniej lub bardziej obfite w jedzenie. Wiek niemowlęcy ma swoje specyficzne problemy związane z odżywianiem, jednakże u znacznej większości dzieci apetyt wtedy dopisuje. Przez pierwsze cztery miesiące maluch wydaje się ciągle głodny. Bardzo korzystne dla większości dzieci w tym wieku jest tzw. karmienie na żądanie (dziecko jest karmione wtedy, kiedy jest głodne). Metoda ta uczy matkę reagowania na sygnały dziecka oraz dziecka na informacje rodzica. Jednakże pewna ilość maluchów nie potrafi prawidłowo oceniać czy jest głodne czy nie (nie odczuwają one głodu, bądź też odbierają go nadmiernie). Takie dzieci muszą być żywione o określonych porach, zgodnie ze ścisłym rozkładem.

21.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Zawsze należy pamiętać że brak apetytu może być objawem alergii pokarmowej, niedokrwistości, choroby np Leśniowskiego - Crohna czy innego nieswoistego zapalenia jelita. może też towarzyszyć zwykłemu przeziębieniu czy bólom brzucha ( a znaczna ilość schorzeń pediatrycznych jako jeden z objawów ma ból brzucha ). Oczywiście są też przyczyny wystepujace częściej nie mające podłoża w jakiejś patologii. Brak ruchu czy najcześciej słodycze skutecznie mogą znacząco zmniejszyć apetyt u dziecka.

Zmuszając do posiłków spowodujemy jeszcze większe zniechęcenie do posiłków.

23.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Tymczasem w przypadku niejadków najskuteczniej działa czwarte "p" - przeczekać. I piąte - nie przejmować się.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

http://www.erodzina.com/index.php?id=25,1803,0,0,1,0Jest to dobra metoda i na pewno w jakimś stopniu skuteczna, ale nie zawsze brak apetytu jest związany z tym, że dziecko ma taki kaprys. Bywa, że jest to bardziej złożony problem, a przyczyn można szukać w różnych miejscach.

24.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Najlepszą przyprawą jest głód. Tak mówią kucharze. Jeżeli dziecko nie chce jeść to niech nie je w koncu zrobi się tak głodne ze będzie musiało zjeść