Z hemoroidów można się wyleczyć babcinymi sposobami

Prawda? Mit?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (11)

21.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Domowymi sposobami można tylko łagodzić dolegliwości związane z wystąpieniem hemoroidów i niedoprowadzań do ich powiększania się

21.11.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Dobrym sposobem na wspomaganie w walce z hemoroidami są nasiadówki z wyciągiem z oczaru wirginijskiego, rumianku czy nagietka. Środki z oczaru wirginijskiego poleca się jako jedne z najskuteczniejszych w walce z hemoroidami. Oczar działa bakteriobójczo, obkurcza naczynia krwionośne i zatrzymuje krwawienie.

21.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Całkowicie wyleczyć można się tylko zabiegowo. Leczenie zachowawcze prowadzi do ustąpienia dokuczliwych objawów, ale nie likwiduje przerosłych pakietów hemoroidalnych i nie zapobiega nawrotowi choroby.

Źródło: Chirurgia t.2 - W. Noszczyk

21.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Pierwszy stopień można skutecznie leczyć nasiadówkami z kory dębu. Jest to przyjeta praktyka kliniczna.

23.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

Jezeli hemoroidy sa niewielkie, mozna leczyc je domowymi sposobami. 'Leczenie zachowawcze polega również na stosowaniu nasiadówek w zimnej wodzie lub ciepłych kompresów z rozgotowanej na miazgę cebuli,(...).W przypadku ostrego nasilenia zapalenia żylaków używa się zewnętrznie ziół do nasiadówek i kompresów lub wewnętrznie w postaci wyciągów kasztanowca.

Doraźnie można stosować sok wyciśnięty z gotowanej cebuli z dodatkiem 2 kropli oleju; nasączamy nim tampon waty, aplikując jako czopek do odbytnicy na noc, jeżeli krwawnice są położone wewnątrz. Gdy natomiast umiejscowione są na zewnątrz, okład robimy od zewnątrz, również z ugotowanej cebuli (można go przytrzymać opaską higieniczną), zmieniając co kilka godzin, by nie przysychał.'. Sposobow na walke z hemoroidami domowymi sposobami jest narpawde bardzo duzo, trzeba jednak pamietac, ze jezeli bol sie nasila ulub pojawi sie krwawienie, nalezy zglosic sie do lekarza.

23.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

W łagodnych przypadkach możemy starać się walczyć z nimi w domowym zaciszu, przy pomocy starych, sprawdzonych sposobów

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Ból łagodzi ciepła woda, która wspomaga przepływ krwi w okolicach odbytu. Po kąpieli w ciepłej wodzie zwykle ustępuje obrzęk powiększonych żył. Do wanny można wlać ok. 10 cm letniej wody i siedzieć w niej z podkurczonymi nogami. Ukojenie może przynieść wlany do wody roztwór z ziół. Wysuszająco i ściągająco działa napar z kory dębu. Podobnie zadziała wyciąg z oczaru wirginijskiego, rumianku czy nagietka. Nasiadówka w wannie nie powinna być długa, najwyżej 10-15 minut. Ale uwaga: tego typu terapii nie zaleca się kobietom w ciąży.

24.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

leczenie hemoroidów w domu

Hemoroidy rozwijają się powoli. Są więc spore szanse na to, by je wyleczyć, gdy jeszcze są niewielkie, bez pomocy lekarza.

Stosuj preparaty z apteki (np. Neo-Aesculan, Procto-Glivenol, Analen, Posterisan H). Mają one działanie znieczulające, przeciwbakteryjne, hamują krwawienie i zmniejszają obrzęki.

Bierz ciepłe kąpiele, bo łagodzą ból, ułatwiają przepływ krwi i zmniejszają obrzęk. Dodatkowo możesz wlać do wanny kilka kropli olejku lawendowego lub rozmarynowego (działają przeciwzapalnie).

Rób sobie okłady. Przykładaj do odbytu zawinięte w chusteczkę kostki lodu. Już po kilku minutach ból powinien się zmniejszyć.

Korzystaj z nasiadówek. Pamiętaj, że nie mogą trwać dłużej niż 10 min. Nalej do wanny lub miski wodę (temp. ok. 40 st. C), dodaj wywar z kory dębu, rumianku albo nadmanganian potasu i usiądź z podkurczonymi nogami.

Przemywaj bolesne miejsca. Tampon z gazy nawilż naparem z ziół (przepisy poniżej) i przemywaj nim odbyt, najlepiej po każdej wizycie w toalecie.

31.07.2013 przez Tomasz Gonera - Student: -
obalam

Jeżeli chcemy naprawdę wyleczyć hemoroidy należy się zgłosić do proktologa. Wiele osób ze względu na wstyd odciąga wizytę w czasie dając hemoroidom się rozwinąć.

Za pomocą domowych metod można jedynie łagodzić objawy.

2.10.2013 przez Kamila Wójcik - Student medycyny: UMED Łódź
potwierdzam

Najlepsze są nasiadówki z wyciągiem z oczaru wirginijskiego czy z kory dębu. Metoda ta działa jeśli hemoroidy są małe. Ważna jest również zmiana trybu życia. Należy unikać długotrwałego siedzenia czy stania oraz wprowadzić do swojej diety dużą ilość błonnika.

22.11.2014 przez Marcin Drzazga - Student: uczen
obalam

Babcinymi sposobami to można załagodzić hemoroidy natomiast lepiej nie wstydzić się lekarza bo wtedy jest szybciej i skuteczniej. Także OBALAM