Okreslona dieta przyspiesza porosto wlosow

Ponodobno jedzenie okreslonych rzeczy- zwierajacych witamine A, E, cynk i selen przyspiesza wzrost wlosa.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (7)

19.11.2012 przez Rachela - Inny: przyszły ortopeda
potwierdzam

To prawda stosowanie się do określonych zasad takich jak np. picie drożdży czy tabletki ze skrzypem itp przyśpieszają porost włosów. Odpowiednie masowanie pobudza cebulki włosów, przez co szybciej rosną. Po stosowaniu się do niektórych zaleceń efekty są widoczne, włosy rosną nawet 3cm miesięcznie

23.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

W zasadzie wystarczyłoby stwierdzenie: zdrowe życie i zdrowe odżywianie, a włosy nam same urosną, bo będą miały odpowiednie warunki.

21.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Zbilansowana dieta zawierająca między innymi witaminę B12, wapń, żelazo i cynk wspomoga szybki porost silnych i grubych włosów. Ponadto przyspieszenie porostu włosów i paznokci powoduje spożywanie świeżych ryb, jajek, sera, soczewicy i orzechów brazylijskich.

22.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Odpowiednia dieta poprawia stan drobnych naczyń krwionośnych skóry przez co jest ona lepiej dokrwiona i dotelniona dzięki czemu wzrost może odbywać się szybciej. Należy pamiętać że na szybkość wzrostu wpyłwa głównie lokalizacja włosów, nasłonecznienie, czynniki środowiska oraz wachania temperatury.

źródło: histologia Sawicki

26.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Najważniejsze dla włosów są trzy pierwiastki: żelazo, miedź i cynk.Jeśli nasza dieta będzie bogata w powyższe pierwiastki budulec dla zdrowego włosa będzie w całości zapewniony.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Witaminy z grupy przeciwutleniaczy spowalniają proces starzenia się włosa. Dzięki nim mamy szansę na to, że włos urośnie szybciej i będzie dłuższy niż normalnie (o ile zależy nam na długości).

Witaminy z grupy B odpowiadają za dożywianie włosów, związki witaminowe są też po części ich budulcem. Jeśli witamin B zabraknie - włosy staną się łamliwe i słabe

Mikro i makroelementy

Brak żelaza oznacza niedobór tlenu na poziomie komórkowym. Kiedy tlenu zabraknie włos traci szansę na rozwój. W skrajnych przypadkach nie tylko "przysypia", ale i najzwyczajniej w świecie wypada - niedobór żelaza może być przyczyną łysienia.

Miedź poprawia kondycję komórek. Jeśli zabraknie jej na etapie powstawania włosa jest duża szansa na to, że włosy będą łamliwe, a końcówki bardzo szybko się rozdwoją.

Cynk usprawnia przemianę białek. Włosy zbudowane są z keratyny - również ich część martwa. Bez cynku włos nigdy nie uzyska odpowiedniej konsystencji, bo zwyczajnie zabraknie mu budulca. Przy okazji cynk stabilizuje też skórę głowy zapobiegając powstawaniu łupieżu.

24.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

wszystko w linku