Kiedy w ciąży masz apetyt na słodycze, urodzi się dziewczynka a na śledzie - chłopiec

prawda czy fałsz

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (7)

17.11.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

Wg mnie to mit. O płci dziecka decydują chromosomy. Chromosom X znajduje się zawsze w komórce jajowej kobiety. Plemniki z kolei mogą mieć chromosomy X lub Y. Jeżeli do komórki jajowej dotrze jako pierwszy plemnik z chromosomem X, wówczas poczęte dziecko będzie miało płeć żeńską. Jeżeli zaś do komórki jajowej jako pierwszy przyłączy się plemnik z chromosomem Y, wówczas dziecko będzie miało płeć męską.

18.12.2012 przez Patronikus - antropolog fizyczny
obalam

Nie ma żadnych podstaw naukowych do twierdzenia, że preferencje pokarmowe matki podczas ciąży, w jakikolwiek sposób określają płeć płodu. Poza tym matka mojej córki uwielbiała zapijać śledzie i szproty mlekiem czekoladowym ;)

21.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Nieprawda. O płci dziecka nie można wnioskować na podstawie zachcianek pokarmowych mamy. Pojawiają się one u 80-90 proc. kobiet w ciąży i tyle samo przyszłych mam odczuwa niechęć do różnych potraw. Przyczyną tego stanu rzeczy jest przestrojenie hormonalne organizmu. Ochota na śledzie nie świadczy o tym, że urodzisz synka, a apetyt na coś słodkiego, że będziesz mieć córkę. Poprzez zachcianki twój organizm daje znać, jakich składników odżywczych potrzebuje najbardziej. Zaufaj mu i zaspokajaj apetyt na ogórki, śledzie czy inne potrawy, o ile nie są niezdrowe.

21.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Zdumiewający apetyt na jakieś potrawy i niechęć do innych to częsta przypadłość przyszłych mam. Badania wykazują, że zachcianki pokarmowe miewa ponad 80 proc. kobiet w ciąży. Nie mają one jednak nic wspólnego z płcią dziecka.

22.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Od dawna człowiek próbował wyjaśnić wiele rzeczy w świecie który go otazcał z tąd powstało wiele mitów nt prognozowania o płci przyszłego dziecka. Co więcej fakt, że jest 50% prawdopodobieństwo że się z taką wróżbą trafi mógł utwierdzić wiele osób w mylnym przekonaniu o trafności takiej przepowiedni. Wszystko opiera sie o statystykę, a właściwie o to że mało ludzi potrafi prawidłowo szacować. Odstępstwa od tego poczucia nazywamy szcześciem lub pechem - często nie zdając sobie sprawy z rzeczywistego prawdopodobieństwa zaistnienia danego założenia.

Nieprawda. Zdumiewający apetyt na jakieś potrawy i niechęć to innych to częsta przypadłość przyszłych mam. Badania wykazują, że zachcianki pokarmowe miewa ponad 80 proc. kobiet w ciąży. Nie mają one jednak nic wspólnego z płcią dziecka. Po prostu w ten sposób twój organizm sygnalizuje, jakich składników odżywczych mu brakuje, a jakich chwilowo nie potrzebuje. I warto mu zaufać. Ale tylko do pewnego stopnia - jeśli masz chęć przede wszystkim na czekoladowe batoniki, to prawdopodobnie nie tyle potrzeby twojego organizmu dają o sobie znać, ile twoje łakomstwo. Pamiętaj, że tego typu słodycze to puste kalorie i ich jedzenie bez umiaru może skończyć się sporą nadwagą.

23.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

To co kobieta je w czasie ciąży, nie ma żadnego związku z płcią jej potomstwa.

26.03.2013 przez Daria - Inny: Mama
obalam

Oczywiście że nie. Znaczenie tu może mieć kiedy jest odbywany stosunek, czy przed czy po owulacji.