Nie ważne jakim kremem smarujemy twarz, ważne, że smarujemy:)

Prawda czy fałsz?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (7)

18.11.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Nie jest to do konca prawda. Owszem, lepiej jest posmarowac niz nie, bo obecnie kazdy krew ma takze wlasciwosci nawilzajace. Jednak dla cer bardziej wymagajacyh (tlusta, tradzikowa, naczynkowa itd) warto dobrac krem odpowiedni do ich typu (np dla naczynkowej z witamina c, dla suchej z mocznikiem) zeby krem dzialal jeszcze lepiej.

20.11.2012 przez Agnieszka Kaczmarek
obalam

Dobór kremu do naszej cery jest bardzo ważny. Kremy w zależności od przeznaczenia tzn. czy to do skóry suchej, normalnej, mieszanej, przeciwzmarszczkowe, nawilżające, odzywcze itp maja odpowiednio dobrany skład, więc nie można powiedzieć, że nie ważne jakim kremem smarujemy twarz.

4.12.2012 przez Teresa Ceynowa - Inny: inne
obalam

Jak kupimy jakiś tańszy kosmetyk do twarzy to nie wiadomo czy coś wyskoczy na twarzy czy nie . Tańsze kremy nie są badane dermatologicznie .

14.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Większość kremów produkowanych jest z określonym przeznaczeniem. Jedna na zmarszczki, inne nawilżające albo matujące. Używając odpowiedniego dla siebie kremu osiągniemy największe korzyści. Jaki krem dla mojej cery? To pytanie bardzo ważne, a zarazem trudne. Człowiek to organizm żywy. Jak każda żywa materia może reagować bardzo różnie na różne preparaty. Są ogólne zasady, jakimi należy się kierować w doborze kremu, jednak jest to sprawa niezwykle indywidualna. Po pierwsze oceniamy wiek naszej skóry. Nie nasz, ale skóry, gdyż jak wiemy, styl życia, przeżycia, praca, uwarunkowania genetyczne . wszystko to może sprawić, że nasz wiek metrykalny i wiek naszej skóry rozmijają się.

22.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Znajomość rodzaju własnej cery umożliwia dobór odpowiedniej pielęgnacji. Inne kosmetyki wskazane są do cery suchej, a inne do tłustej czy mieszanej. Problemy z cerą mogą się pojawić z powodu nieprawidłowego doboru kosmetyków, a nawet ładna cera może stać się problematyczna bez odpowiedniej ochrony.

23.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Optymalny wybór kremu do twarzy uwzględnia specyficzne potrzeby określonego typu cery, składniki produktu i jego właściwości, dzięki czemu kosmetyk pomaga we właściwej pielęgnacji skóry.

23.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Procesu starzenia się nie da się zatrzymać, możemy za to spowolnić nieco występowanie jego skutków, jeśli będziemy stosować kosmetyki zawierające odpowiednie substancje nawilżające i odżywcze. Dobrze nawilżona i odżywiona skóra jest jędrniejsza, a wtedy zmarszczki robią się płytsze, mniej widoczne.