Hemoroidy dokuczają tylko starszym ludziom.

Młodzież nie ma takich problemów, a może tylko się wstydzą o tym mówić

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (14)

16.11.2012 przez Anna Zielińska - Inny: Archeolog
obalam

Ryzyko wystąpienia żylaków odbytu wzrasta wraz z wiekiem. Jednak cierpią na nie również osoby młode. Przyczyną może być np. ciąża, siedzący tryb życia czy aktywność fizyczna, np. jazda konna.

Na hemoroidy cierpiał przez większą część życia Napoleon Bonaparte. Istnieje nawet teoria, że pod Waterloo przegrał, gdyż z powodu silnego bólu nie był w stanie dowodzić armią.

16.11.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Na hemoroidy chorują też młodzi gdyż często prowadzą siedzący tryb życia

16.11.2012 przez Anna - Student medycyny: studentka
obalam

Młodzi też mogą chorować. Siedzący tryb życia sprzyja powstawaniu hemoroidów, nie bez powodu istnieje pojęcie "choroby informatyków", tak więc komputerowi maniacy, strzeżcie się ;).

17.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Częstość wystąpienia hemoroidów wzrasta wraz z wiekiem ale nie oznacza to że nie mogą się one rozwinąć w wieku 20 czy 30 lat

18.11.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Hemoroidow moza dostac w kazdym wieku, decydujace sa tu oczywiscie geny, ale takze tryb zycia- bardziej narazone sa na nie osoby prowadzace siedzacy tryb zycia, kolarze, a takze osoby z niewydolnoscia watroby.

19.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
obalam

nie tylko, również mogą dokuczać pewnym grupom zawodowym prowadzącym siedzący tryb życia, chorym z nadciśnieniem wrotnym

20.11.2012 przez Katarzyna Andrzejewska - Student medycyny: studentka V roku
obalam

Bezpośrednimi przyczynami hemoroidów sa: częste zaparcia spowodowane dietą ubogą w błonnik

powstający w ich wyniku zastój krwi żylnej w okolicy odbytu i rozszerzenie żył, nieprawidłowa praca układu pokarmowego wywołana stanem zapalnym o podłożu grzybiczym czy pasożytniczym, nieprawidłowa dieta (tłusta i pozbawiana błonnika), siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej pobudzającej perystaltykę jelit, otyłość, dziedziczona podatność na zachorowanie, poród. dlatego hemoroidy dotyczą ludzi w każdym wieku, choć faktycznie wraz z wiekiem wzrasta ryzyko zachorowania

22.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Mogą one występować w każdym wieku. Dosyć powszechne są u młodych kobiet po porodach naturalnych oraz wśród osób cierpiących na zaparcia.

Źródło: Chirurgia t.2 - W. Noszczyk

4.12.2012 przez Mateusz Jankowski - Student medycyny: kierunek lekarski IIIrok
obalam

Przyczyną hemoroidów są np. siedzący tryb życia, otyłość, a te przypadłości mogą dotyczyć również ludzi młodych

6.12.2012 przez Amelia Prorok - Inny: Interesuję się medycyną od wielu lat
obalam

Nie wiem jak młodzież ale osoby w wieku 25+ na pewno czasem cierpią (znam przypadki) czasem jest to pozostałość po ciąży pewnie im człowiek starszy tym więcej przypadków

18.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

OPIS: rozszerzenie żylnych splotów okolicy odbytu; zazwyczaj występują w formie łatwo krwawiących guzków; przebieg zwykle: ostry, przewlekły, nawrotowy.

Wiek: dorośli, choć właściwie może wystąpić w każdym wieku.

22.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

To jedna z częściej występujących u człowieka chorób. Szacuje się, że cierpi na nią nawet do 50% populacji ludzkiej. Ze względu na częstość występowania, choroba hemoroidalna jest problemem społecznym, chociaż – głównie z powodu wstydu – rzadko o niej słyszymy. Na hemoroidy cierpią najczęściej osoby w średnim wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Często występują u kobiet ciężarnych, co jest spowodowane znacznym utrudnieniem żylnego przepływu krwi w miednicy małej.

23.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Mogą być objawowe już u nastolatków, ich ryzyko wzrasta z wiekiem, szczyt zachorowalności przypada na 45 - 65 lat.

10.01.2013 przez Nadii - Student: Dietetyka
obalam

Hemoroidy dokuczaja nie tylko osoba starszym, ale tez prowadzacym siedzacy tyb zycia nawet jesli sa mlode, a tez tym ktorzy maja problemy z wyproznianiem, w wiec ze zla dieta.