Masując głowe w odpowiedni sposób można pozbyć się lub złagodzić ból głowy

czy masaż skroni łagodzi ból głowy?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

17.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

W niektórych przypadkach masaż może być skuteczny i zastępować leczenie farmakologiczne

23.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Bóle głowy mogą być wynikiem nadmiernego napięcia mięśni podpotylicznych i głębokich szyi, są to bóle napięciowe. W takim przypadku masaż zmniejsza ich napięcie i powoduje ustąpienie dolegliwości.

4.12.2012 przez Teresa Ceynowa - Inny: inne
potwierdzam

Są osoby , które znają technikę masowania skroni co łagodzi ból .

18.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Podczas bólu głowy chętnie sięgasz po leki przeciwbólowe? Tak robi większość z nas. Jednak, jak się okazuje, zamiast tego można wykonać... masaż głowy. Równie skuteczny i bez żadnych skutków ubocznych!

22.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Masaż czy uciskanie odpowiedników punktów na głowie pomaga w każdym rodzaju bólu głowy, ponieważ pobudza wydzielanie naturalnych substancji przeciwbólowych – endorfin.

23.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Istnieje wiele rodzajów masażu, które są bardzo skuteczne w łagodzeniu bólów głowy.

Masaż skroni:

Dobrym sposobem na ból głowy jest masowanie skroni czubkami palców oraz uciskanie nasady nosa kciukiem i palcem wskazującym.

Masaż tkanki łącznej skroni

Okolice skroni są rozciągane wolnymi, niezbyt silnymi ruchami aż do nasady włosów. Jeżeli skóra wyraźnie przesuwa się do tyłu, to siła nacisku palców jest odpowiednia. Po kilku pociągnięciach skroń rozgrzewa się, a ból głowy zazwyczaj ustępuje. Skro­nie należy zawsze masować kolejno, jedną po drugiej.

Masaż nasady nosa

Nasadę nosa między brwiami ściskamy kciukiem oraz palcem wskazującym jednej ręki i masujemy około minuty, zmieniając nasilenie nacisku i nieznacznie przesuwa­jąc skórę. W rezultacie osiągamy rozluźnienie znajdujących się w tym miejscu małych, ale ważnych mięśni, a ponadto uaktywniamy dwa akupunkty: pierwszy punkt południka pęcherza moczowego Jing Ming, co znaczy ?Blask źrenicy”, oraz leżący tuż nad nim nowy punkt nr 1 Shang Jing Ming, zwany ?Górnym blaskiem źrenicy”. Oba punkty przyczyniają się do wzmacniania wzroku i zdolności do koncentracji. Masaż taki jest skuteczny także w bólach głowy pochodzenia ocznego, występujących-w obszarze czoła.

8.02.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Czasem na ból głowy pomaga łagodny masaż: kolistymi ruchami masuj twarz, zaczynając od czoła, a na skroniach kończąc. Potem przejdź do karku i masuj go, kierując się w stronę barków. Do masażu najlepsza będzie oliwka dziecięca, do której warto dodać kilka kropli olejku lawendowego. Możesz też wziąć ciepłą, ale nie gorącą, kąpiel. Woda rozluźnia, relaksuje, wycisza.

http://www.mowimyjak.pl/zdrowie/choroby_i_profilaktyka/sposoby-na-bol-gowy,96_30796.html

24.03.2013 przez Jerzy Zięba - Inny: Naturopatia
potwierdzam

Polecam akupresurę. Działa rewelacyjnie. mam to przećwiczone.