Dziecko powinno mieć dużą gondolę.

Dziecko powinno mieć jak największą gondolę aby było mu wygodnie.. Prawda czy fałsz?? A może małą aby czuło się w niej bezpiecznie?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (5)

10.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Dziecko najlepiej jakby miało dopasowaną gondolkę do swojego rozmiaru, nie za małą i nie za dużą. Jednak nie sposób kupować co 2 miesiące nowego wózka, bo dziecko rośnie. Z tego powodu powinno się wybierać wózek o dużej gondoli, aby nie było takiej sytuacji, że dziecko po ubraniu w kombinezon ma za ciasno.

18.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Gondola powinna być na tyle głęboka i przestronna, by dziecko w ciepłym kombinezonie miało jeszcze sporo miejsca. Norma to minimum 70–80 cm długości.

19.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Noworodek musi mieć wygodną gondole, która jest obszerna, z zupełnie płaskim dnem

23.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Warto też zwrócić uwagę, w jakim okresie nasze maleństwo przyjdzie na świat, jeśli w porze jesienno zimowej gondola powinna być dość obszerna, bo musi zmieścić się do niej niemowlę z kombinezonem i kocykiem.

8.02.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Duża gondola - dotyczy zwłaszcza dzieci, które rodzą się jesienią. Dlaczego? Ponieważ zimą albo przesiądą się do spacerówki, albo wytrzymają do wiosny w gondoli. Ta druga opcja jest lepsza i bezpieczniejsza, gdyż gondole lepiej osłaniają od wiatru i zimna, ale muszą być wystarczająco długie i szerokie, by pomieścić kilkumiesięczniaka w kombinezonie i śpiworku