Noworodek nie może wychodzić z domu przed ukończeniem 3. tygodnia życia a dziecko starsze gdy jest minusowa temperatura

Tylko dlatego że nie ma dobrze wykształconego układu odpornościowego

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (12)

16.11.2012 przez Iza - Student: student
obalam

tak naprawdę wiele zależy od organizmu noworodka

niektórzy twierdzą że należy chodzić na spacery z dzieckiem dopiero po pierwszym miesiącu życia, natomiast inni twierdzą że im wcześniej wychodzi się z dzieckiem na spacer tym lepiej

jeśli chodzi o starsze dzieci to mróz, świeże powietrze dobrze na nie wpływają, hartują się, wystarczy je tylko należycie ubrać

16.11.2012 przez Martusia - Inny: ...
obalam

Wierząc w ten mit nie moglibyśmy wyjść ze szpitala:) Jeśli czujemy się dobrze (mówię tutaj o mamusiach) to nie ma przeciw skazań do wychodzenia nawet z 3-4 dniowym maluszkiem

16.11.2012 przez Kamila Zyzak - Lekarz: pediatra
obalam

Na pierwszy spacer można się wybrać już tydzień po narodzinach maluszka, najlepiej w pogodny, bezwietrzny dzień. Jesienią i zimą warto to jednak poprzedzić werandowaniem, czyli stawianie wózka z dzieckiem przy otwartym oknie (lub na tarasie czy balkonie). A wszystko po to, by maleństwo stopniowo przyzwyczajało się do przebywania na zimnym powietrzu.

Należy zrezygnować ze spaceru dopiero wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej -10°C albo dzień jest bardzo wietrzny. Przy silnym wietrze już przy -5°C lepiej zostać w domu. W wietrzne i wilgotne dni niską temperaturę odczuwa się znacznie silniej niż w mroźne i suche.

16.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Noworodek może być zabierany na spacer przed skończeniem 3 tygodnia życia ale wszystko musi być robione z głową. Należy dostosować ubranie i długość spaceru do warunków pogodowych.

17.11.2012 przez Rachela - Inny: przyszły ortopeda
obalam

Przecież czasem takie maleństwa maja wizyty u lekarzy. Jak niby miałyby się one odbywać jeżeli dzieci nie mogłyby z domu wychodzić. Trzeba odpowiednio dzieci ubierać i wszystko będzie ok, spacery też są zalecane. Dziecko, które nie będzie wychodzić na spacery itp. nie będzie wcale odporne.

19.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
obalam

Nieprawda, jeśli jest to lato dziecko możed być zabierane na spacer już 2 dni po porodzie, oczywiście pod warunkiem, że nie będzie w pełnym słońcu w godz.11-15.

Przy temperaturze około 20 stopni poniżej zera większe dzieci (przedszkolne) nie powinny przebywać dłużej niż 30 minut na otwartym powietrzu i to w określonych warunkach - kiedy jest tak zwany suchy mróz i nie ma wiatru.

6.12.2012 przez Amelia Prorok - Inny: Interesuję się medycyną od wielu lat
obalam

zdrowe dziecko powinno wychodzić codziennie niezależnie od temperatury moze tylko nie przy deszczu

14.12.2012 przez Judyta P - Student medycyny: wydział z sercem i wątrobą!
obalam

Na pierwszy spacer można z noworodkiem wyjść już w drugim tygodniu jego zycia, o ile wcześniej poprzedzimy to werandowaniem - czyli przyzwyczajaniem dziecka do powietrza najpierw przez trzymanie go w wózku ubranego jak na spacer przy otwartym oknie a potem na balkonie stopniowo wydłużając czas.

18.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Na pierwszy spacer możesz wyjść już z noworodkiem pod warunkiem jednak, że poprzedzisz to dwutygodniowym werandowaniem (przygotujesz dziecko do kontaktu z niższą temperaturą).

Dziecko musi być oczywiście zabezpieczony przed zimnem. Ubrane jak do wyjścia dziecko wystaw w głębokim wózku na balkon lub postaw przy otwartym oknie. Werandowanie powinno trwać nie dłużej niż pół godziny (im dziecko młodsze i im niższa temperatura, tym krócej) a wózek należy ustawić tak, by nie narazić malucha na działanie wiatru – jeśli to konieczne, można postawić budkę.

19.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Latem noworodek może być na spacerze 2 dni po porodzie jako że temperatura otoczenia i mieszkania jest taka sama. Oczywiście zakazane jest spacerowanie z noworodkiem i młodym niemowlęciem w godz. 11-15, w pełnym słońcu. Zimą werandujemy człowieka po to, żeby przyzwyczaić go do niższej temperatury. Nie powinno się spacerować z noworodkiem lub 1-2 miesięcznym dzieckiem, jeżeli temperatura zewnętrzna jest niższa niż 10 stopni poniżej zera. Przy temperaturze około 20 stopni poniżej zera większe dzieci (przedszkolne) nie powinny przebywać dłużej niż 30 minut na otwartym powietrzu i to w określonych warunkach - kiedy jest tak zwany suchy mróz i nie ma wiatru.

23.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Wszystko zależy od pory roku. Jeżeli jest to lato i nie ma wiatru to można już parę dni po porodzie wyjść na pierwszy spacer. W zimę należy poczekać ze 2-3tyg. i parę dni wcześniej zacząć werandować dziecko.

23.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Oczywiście jest to mit i nieprawda. Latem noworodek może być na spacerze 2 dni po porodzie jako że temperatura otoczenia i mieszkania jest taka sama. Oczywiście zakazane jest spacerowanie z noworodkiem i młodym niemowlęciem w godz. 11-15, w pełnym słońcu. Zimą werandujemy człowieka po to, żeby przyzwyczaić go do niższej temperatury. Nie powinno się spacerować z noworodkiem lub 1-2 miesięcznym dzieckiem, jeżeli temperatura zewnętrzna jest niższa niż 10 stopni poniżej zera. Przy temperaturze około 20 stopni poniżej zera większe dzieci (przedszkolne) nie powinny przebywać dłużej niż 30 minut na otwartym powietrzu i to w określonych warunkach - kiedy jest tak zwany suchy mróz i nie ma wiatru.