Używanie ochraniaczy montowanych do szczebelków łóżeczka może spowodować uduszenie się dziecka.

Używanie miekkiech, grubych ochraniaczy montowanych do szczebelków łóżeczka jest niebezpieczne. Dziecko (zwłaszcza małe niemowle) może się wtulić w taki ochranicz buzią podczas snu i udusić.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (5)

19.11.2012 przez Martusia - Inny: ...
obalam

Jeśli ochraniacz jest odpowiednio zamontowany to nie ma takiej możliwości. Jeśli odpowiednio ułozymy dzidziusia to nie ma możliwości aby się udusił. Małe dzieci nie potrafia poruszać główką na tyle aby ją przesunąć.

14.12.2012 przez Judyta P - Student medycyny: wydział z sercem i wątrobą!
potwierdzam

W USA w 2009 roku prawie 700 dzieci zmarło na skutek uduszenia w łózeczku (nie chodzi o zespół śmierci łózeczkowej, ale odcięcie dopływu powietrza przec kocyk, poduszki lub osłonki).

W łózeczku dziecka nie powinno się znajdować nic poza dzieckiem - żadnych maskotek pluszowych, kocyków i właśnie tych osłonek - dziecko moze sie wturlać buzią między osłonkę a materac i mieć odcięty dopływ powietrza..

Obejrzyjcie reportaż, tam jest wszystko dokładnie wyjasnione i pokazane + historia 7-tygodniowego Prestona, którego przyczyną smierci było utknięcie miedzy materacykiem a takim baby bumperem. Rodzice pozywają producentów.

19.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Ważne, żeby ochraniacz był dobrze dopasowany (nie za długi) i przymocowany. Należy zwróć uwagę, czy sznureczki nie są zbyt długie i nie stwarzają zagrożenia uduszenia.

23.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Zbyt miękki materac, gruba puchowa poduszka, czy grube ochraniacze na łóżeczku, to wszystko może stać się niebezpiecznie dla dziecka. Przyciskając buzię zapada się w materiał i odcina sobie dopływ tlenu.

23.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

eżeli jesteś mamą noworodka, pomyśl o ochraniaczu, którym zabezpieczysz wewnętrzny obwód łóżeczka. Ważne, aby był dobrze dopasowany (nie za długi) i przymocowany (powinien mieć co najmniej 6 troczków lub zatrzasków, za pomocą których zamocujesz go do szczebelków). Koniecznie zwróć uwagę, czy sznureczki nie są zbyt długie i nie stwarzają zagrożenia uduszenia (maksymalna dopuszczalna długość to 15 cm).