Spożywanie ostrych potraw przyśpiesza metabolizm i pomaga schudnąć

Co o tym sądzicie? ;)

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (10)

14.11.2012 przez Dominika Manczak - Inny: retail manager
potwierdzam

Szkolenie w Holland and Barrett potwierdza. Wiele srodkow takich jak pieprz kajenski ma dzialanie termogeniczne, czyli powoduje wzrost temperatury ciala I przez to spalamy wiecej kalorii w trakcie intensywnych cwiczen. Dostarczanie cialu regularnie ostrych przypraw poprawi metabolizm I pomoze nam zrzucic pare zbednych kilogramow.

15.11.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
potwierdzam

Niektóre badania wskazują na tego typu właściwości u bardzo pikantnych potraw. Okazało się bowiem, że przyspieszają one metabolizm o około 20% przez pół godziny po spożyciu.przemianę materii, Białko wymaga zwykle około 25% energii więcej do trawienia, dlatego można zaryzykować stwierdzenie, że przekąska wysokobiałkowa może być skuteczniejsza w przyspieszeniu metabolizmu niż węglowodanowy smakołyk o tej samej zawartości kalorycznej. Specjaliści nie wiedzą jednak, czy ten efekt utrzymuje się na dłużej.

16.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Ostre przyprawy przyspieszają metabolizm dzięki czemu ułatwiają odchudzanie

19.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
potwierdzam

Ostre przyprawy przyspieszają metabolizm, nakręcają go. Żywność pikantna jak papryka Jalepeno wypali i otępi twoje kubki smakowe. Jeśli więc nie będziesz w stanie w pełni czuć jedzenia, nie będzie cię do niego tak ciągnąć. Ostre jedzenie poza tym przyspiesza metabolizm i dzięki temu pozwala na szybsze spalanie kalorii.

30.11.2012 przez Ewelina Jezierska - Student: socjologia
potwierdzam

Ostre przyprawy powodują zwiększone uwalnianie ciepła z organizm, podwyższają metabolizm, przyspieszają spalanie tłuszczów i poprawiają wydolność. Są naturalnymi termogenikami.

19.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Już od dawna wiemy, że ostre potrawy potrafią przyśpieszyć przemianę materii i to nawet o 20% .Ostra papryka ma w tym względzie szczególne właściwości.

22.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Ostre potrawy przyspieszają metabolizm o około 20% przez pół godziny po spożyciu. Specjaliści nie wiedzą jednak, czy ten efekt utrzymuje się na dłużej.

23.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Badania z udziałem zwierząt pokazały, że zawartość kapsaicyny w diecie sprzyja zahamowaniu budowania tkanki tłuszczowej. Są to dobre wiadomości dla osób borykających się z nadwagą. Jednak teraz badacze muszą sprawdzić, czy taki sam efekt kapsaicyna będzie miała w przypadku ludzi. Problem otyłości dotyka już bardzo szerokie grono ludzi na całym świecie, stąd tak ważne jest, aby szukać pomocy w naturalnych metodach utraty masy ciała.

Inne eksperymenty, ale już prowadzone z udziałem ludzi pokazały, że potrawy zawierające pochodne kapsaicyny mają wpływ na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Naukowcy tłumaczą, że spożycie ostro przyprawionej żywności wysyła do mózgu informację, na którą organizm reaguje (w dużym uproszczeniu) wyrzutem adrenaliny i przyspieszeniem akcji serca, co z kolei wywołuje proces spalania kalorii.

23.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Ostro doprawione potrawy potrafią przyśpieszyć przemianę materii nawet o 23 procent w związku z powyższym przyczyniają się do schudnięcia.

26.08.2015 przez Patryk Kłopocki - Inny: dyplomowany kucharz małej gastr./specjalizacja zawodowa: żywienie zbiorowe konsumentów
potwierdzam

Tak, to prawda, że ostre przyprawy przyspieszają nasz metabolizm. Takim przykładem jest chociażby papryka chili, która zawiera związek zwany kapsaicyną, który tzw. podkręca nasz metabolizm. Dodawanie do potraw np. papryczki chili, pomaga nie tylko nam w przyspieszeniu metabolizmu, ale również pomaga nam schudnąć.