Syndrom poaborcyjny jest nieodłącznym elementem związanym z aborcją

Co o tym sądzicie?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (9)

13.11.2012 przez Kamil Mesjasz - Student: Biolog
obalam

Nie wiadomo czy taki syndrom w ogole istnieje. Jest to termin wymyslony przez srodowiska pro-life i czesto uzywany jako argument w debatach na temat aborcji. Ogrom badan nie potwierdza istnienia tego syndromu albo nie potwierdza korelacji miedzy aborcja a depresja.

http://phys.org/news204549702.html

http://www.apa.org/pi/women/programs/abortion/mental-health.pdf

13.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Nie u każdej kobiety rozwinie się syndrom poaborcyjny. Zależy to od psychiki kobiety i innych czynników takich jak wsparcie rodziny

15.11.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

Syndrom poaborcyjny występuje wcześniej czy później u każdej kobiety, no chyba że kobieta zrobiła to z zimną krwią i nie żałują tego bo nie lubi dzieci jak pani Maria Czubaszek która mówi o tym głośno

26.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
obalam

W grudniu 2011 badacze z National Collaborating Centre for Mental Health na zlecenie rządu brytyjskiego przygotowali metaanalizę 44 badań na temat zdrowia psychicznego i usunięcia ciąży, która nie wykazała zależności pomiędzy nimi. Stwierdzono, że depresja występuje częściej w przypadku niechcianych ciąż, bez względu na poddanie się aborcji

19.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Na szczęście na świecie coraz więcej zaczyna się mówić o skali problemu. We Włoszech ukazała się właśnie książka „Przerwane macierzyństwa” (Maternitŕ interrotte), zawierająca świadectwa kobiet, które dokonały aborcji. I druga, pokazująca, jak potem zawierzyć się działaniu Bożej Miłości. Czekamy na podobne książki w Polsce! Zawarte w nich wypowiedzi wskazują wyraźnie, że syndrom poaborcyjny, u którego podłoża leżą wyparte najpierw reakcje emocjonalne, pojawia się bardzo często kilka lat po porodzie u matek, ojców, a nieraz ich rodziny. Okazuje się też, że występuje on niezależnie od poglądów i wrażliwości moralnej. W samych Włoszech 45,4 proc. kobiet po aborcji nie decyduje się już na kolejne dzieci.

20.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

W metaanalizie z 2008 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne przedstawiło wniosek, że wśród dorosłych kobiet, które zaszły w nieplanowaną ciążę względne ryzyko problemów psychicznych nie jest większe, jeśli zdecydują się one na wczesną aborcję niż jeśli donoszą ciążę, zaś pozytywna korelacja pomiędzy wielokrotnymi aborcjami a problemami psychicznymi wynika zdaniem APA z gorszej pozycji społecznej. Naukowcy z Oregon State University wykazali brak związku pomiędzy przerwaniem ciąży u nastolatek a depresją lub niską samooceną.

22.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Nie jest to prawdą, ponieważ nie wszystkich kobiety występują problemy psychiczne po aborcji.

23.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Nie u wszystkich kobiet ktore dokonaly aborcji wystepuja zaburzenia psychiczne. Mowi sie, ze syndrom poaborcyjny wystepuje u ok 12% kobiet. Wystepuje on pod postacia depresji, lekow, stresu pourazowego. Po aborcji wystepuja tez inne zaburzenia psychiczne, ale czesto trudno stweirdzic, czy sa one wywolane aborcja, czy tez raczej samym pojawieniem sie niechcianej ciazy.

23.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Jest to zaadoptowana nazwa zespołu stresu pourazowego. U niektórych występuje, u innych nie. Wiele kobiet wręcz przeciwnie - po aborcji czuje ulgę. Jest to kwestia osobnicza.