Podczas starań o poczęcie mężczyzna również powinien przyjmować kwas foliowy

Wiadomo, że, aby zapobiec wadom cewy nerwowej kobieta w okresie prekoncepcyjnym powinna przyjmować suplement zawierający kwas foliowy. Ale czy jej partner również ?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (14)

12.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Mężczyzna przyjmując kwas foliowy może zapewnić sobie trochę lepszą kondycje nasienia, ale aby nie wystąpiły wady cewy nerwowej u dziecka to kobieta powinna zadbać o odpowiedni poziom kwasu foliowego w swojej diecie.

12.11.2012 przez Magdalena Arendarek - Student medycyny: studentka 4 roku
obalam

Obalam kwas foliowy potrzebny jest już po zapłodnieniu, gdy kształtuje się zarodek, a mężczyzna już w tym nie uczestniczy.

12.11.2012 przez Beata - Student medycyny: UM Lublin
potwierdzam

Istnieją badania wskazujące na poprawę jakości nasienia u mężczyzn, których dieta jest bogata w węglowodany, błonnik, kwas foliowy, witaminę C, likopen, β-karoten. Nie zawsze wymaga to jednak przyjmowania kwasu foliowego w postaci tabletek- najczęściej wystarcza dobrze zbilansowana dieta lub ewentualnie przyjmowanie uzupełniająco kompleksu multiwitaminowego.

12.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Witamina B9 bierze aktywny udział w tworzeniu się nowych komórek oraz pobudza je do rozwoju, substancja ta poprawia znacząco jakość męskiego nasienia. Zalety z zażywania kwasu foliowego przez mężczyzny są więc głównie dwie – poprawa ogólnego samopoczucia mężczyzny oraz przede wszystkim poprawa jego nasienia.

13.11.2012 przez Agnieszka Kaczmarek
obalam

Tylko kobieta powinna przyjmować kwas foliowy, ponieważ jest on potrzebny podczas rozwoju płodu a nie jego poczęcia.

19.11.2012 przez Katarzyna Andrzejewska - Student medycyny: studentka V roku
obalam

obalam, niedobór kwasu foliowego powoduje wady cewy nerwowej u płodu. aby płód się prawidłowo rozwijał należy zapewnić matce prawidlowy poziom.

6.12.2012 przez Amelia Prorok - Inny: Interesuję się medycyną od wielu lat
potwierdzam

jest to wskazane co 2 dzień od 3 -cy przed planowanym poczęciem dziecka.

22.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

witamina B9 bierze aktywny udział w tworzeniu się nowych komórek oraz pobudza je do rozwoju, substancja ta poprawia znacząco jakość męskiego nasienia. Zalety z zażywania kwasu foliowego przez mężczyzny są więc głównie dwie – poprawa ogólnego samopoczucia mężczyzny oraz przede wszystkim poprawa jego nasienia.

23.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Nawyk zażywania kwasu foliowego przed planowaną ciążą oraz w trakcie niej warto zaszczepić również swojemu partnerowi. Jako, że witamina B9 bierze aktywny udział w tworzeniu się nowych komórek oraz pobudza je do rozwoju, substancja ta poprawia znacząco jakość męskiego nasienia. Zalety z zażywania kwasu foliowego przez mężczyzny są więc głównie dwie – poprawa ogólnego samopoczucia mężczyzny oraz przede wszystkim poprawa jego nasienia.

W okresie planowania dziecka, zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinno więc przyjmować kwas foliowy, w podobnych ilościach – w dawce 400mg.

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Nawyk zażywania kwasu foliowego przed planowaną ciążą oraz w trakcie niej warto zaszczepić również swojemu partnerowi. Jako, że witamina B9 bierze aktywny udział w tworzeniu się nowych komórek oraz pobudza je do rozwoju, substancja ta poprawia znacząco jakość męskiego nasienia.

26.03.2013 przez Daria - Inny: Mama
obalam

Co zdołał przekazać w materiale genetycznym to przekazał, tu KF u mężczyzny nie ma znaczenia

22.05.2013 przez Anna Pawlik - Student: biologia człowieka
obalam

Ilość kwasu foliowego w diecie mężczyzny, jak i innych substancji odżywczych ma pewnien wpływ na jakość nasienia, jednak nie jest konieczna jego suplementacja - kwas foliowy powinny przyjmować kobiety przed poczęciem, ponieważ jest on niezbędny do prawidłowego przebiegu procesu tworzenia się cewy nerwowej.

23.07.2015 przez Magda Grabowska - farmaceuta
potwierdzam

Mężczyzna potrzebuje innych witamin, niż kobieta, jednak kwas foliowy jest również jednym z nich. Fakt, istotne jest, aby przyjmować suplementy, wpływające na jakość nasienia, na przykład Ferti Man, które oprócz kwasu mają również inne składniki, w tym selen i cynk. To właśnie te substancje są najważniejsze.

19.08.2015 przez Patryk Kłopocki - Inny: dyplomowany kucharz małej gastr./specjalizacja zawodowa: żywienie zbiorowe konsumentów
potwierdzam

Kwas foliowy jest ważny dla osób, których planują ciążę, bądź u kobiet będących w ciąży. Kwas foliowy odpowiada za prawidłowy rozwój płodu dziecka, ale należy pamiętać, iż osoby planujące ciąże muszą wzbogacić dietę w różne produkty spożywcze, szczególnie warzywa (szczególnie zielone) i owoce, które mają wpływ na jakość nasienia u mężczyzn, gdzie produkty te są bogate w witaminy i składniki mineralne np. cynk, wszelkie witaminy z gr. B. Należy pamiętać, iż kwas foliowy dla osób planujących ciąże jest bardzo ważny, gdyż on odpowiada za tworzenie i naprawę genów oraz syntezy białek. Niedobór kwasu foliowego może spowodować m.in. wady rozwojowe płodu dziecka.