Jedzenie dużej ilości orzechów sprawia, że jesteśmy mądrzejsi

Krąży mit, że jedzenie dużej ilości orzechó przede wszystkim włoskich poprawia myślenie, konceptracje i wspomaga naukę- czy to prawda?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (9)

12.11.2012 przez Agnieszka Kaczmarek
potwierdzam

Orzechy zawierają dużo magnezu, który poprawia nam koncentrację i zapamiętywanie. Dlatego dieta bogata w orzechy na pewno ułatwia nam naukę.

12.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Orzechy zawierają dużą dawkę prekursorów kwasów omega-3 które są niezbędne dla naszego mózgu. Dlatego jedzenie orzechów sprzyja nauce i koncentracji

15.11.2012 przez Arkadiusz R. - Inny: Poszukiwacz Prawdy
potwierdzam

Owszem, zwłaszcza włoskich... bo to są takie tyci małe mózgi przecież ;-) Ogólnie jedzenie większości nasion wpływa korzystanie na poziom minerałów oraz kwasów wielonienasyconych a te w linii prostej wpływają na jakość żył i kapilar których przecież bez liku jest w mózgu. jak ktoś nie może jeść orzechów (uczulenie) to musi sięgnąć po oleje z nasion które go nie uczulają, dieta musi być kompletna w tym temacie.

15.11.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
potwierdzam

Orzechy włoskie - zawierają magnez, witaminę E oraz kwasy omega. Dzięki jedzeniu dużej ilości orzechów wspomagamy szczególnie pamięć, ale i koncentrację.

http://www.mowimyjak.pl/zdrowie/diety/co-jesc-zeby-wspomoc-mozg-w-okresie-wzmozonej-nauki,97_32351.html

19.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
potwierdzam

Orzechy są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, wielu witamin i minerałów, dzięki czemu ich spożywanie wpływa korzystnie na pamięć i koncentrację.

19.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Czy zauważyliście, że owoc orzecha włoskiego przypomina swoim kształtem ludzki mózg? Niech więc Was nie zdziwi, że spożywanie orzechów wpływa bardzo korzystnie na kondycję naszego umysłu. Dzieje się tak dlatego, że zawierają one minerały poprawiające koncentrację i pamięć.

22.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Orzechy włoskie dostarczają do naszego mózgu naturalny tłuszcz, witaminę E, C oraz kwas lanolinowy który jest niezbędny dla pracy naszych komórek nerwowych.Kiedy jemy orzechy dostarczamy do naszego organizmu takie sole mineralne jak: potas, fosfor, wapń i magnez. Ale to tylko "wspomagacz" jeśli chce się być mądrym, to samo jedzenie orzechów nie wystarczy ;)

23.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Zawarte w orzechach minerały poprawiają naszą koncentrację i pamięć. Orzechy włoskie dostarczają do naszego mózgu naturalny tłuszcz, witaminę E, C oraz kwas lanolinowy który jest niezbędny dla pracy naszych komórek nerwowych. Kiedy jemy orzechy dostarczamy do naszego organizmu takie sole mineralne jak: potas, fosfor, wapń i magnez. Spożywanie orzechów w większych ilościach zalecane jest osobom chorym na depresję, nadpobudliwym, homeopatom, przemęczonym czyli osobom z niedoborem magnezu. Dzięki dużej zawartości żelaza orzechy włoskie stosowane są również w leczeniu anemii.

23.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Orzechy są bogatym źródłem magnezu, potasu, fosforu, miedzi i manganu oraz witamin: B1, B6, E i folanów (kwas foliowy i jego pochodne). Np.orzechy włoskie mają dobroczynny wpływ na komórki nerwowe, ponieważ dostarczają kwasu linolenowego.Jedzenie orzechów poprawia koncentrację, pomaga w nauce,przyspiesza procesy myślowe.