Chodzenie w biodrówkach i krótkich bluzkach w przyszłości odbje się na nerkach.

Czy odsłanianie brzucha przez część płci pięknej będzie miało wpływ na ich nerki? Czy można sobie je w ten sposób przeziębić?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

10.11.2012 przez magdalena - Inny: urzędas
obalam

niekoniecznie - jeśli się przeziębi, to może się odbić, natomiast jeśli - na przykład - na krótką bluzkę nałoży się ciepły dłuższy sweter (ergo będzie ciepło i nie zawieje) to nie powinno się wiele złego stać

11.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Jeśli już przez noszenie krótkich bluzek uda się komuś przeziębić nerki to stanie się to od razu. Nie będzie żadnych opóźnień

12.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Zastanawiam się w ogóle czym owe przeziębienie nerek jest. Jeżeli to odmiedniczkowe zapalenie nerek to tu jest etiologia bakteryjna, zakażenie jest przeważnie wstępujące z dolnych dróg moczowych. Natomiast kłębuszkowe zapalenie nerek to choroba autoimmunologiczna, więc zimno również niewiele ma tu wspólnego.

13.11.2012 przez Aga Ce - Student: studentka diksu
potwierdzam

na pewno ma jakiś wpływ na ich kondycję, przecież przez tego typu odzież nerki są narażone na wychłodzenie

6.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Odmiedniczkowe zapalenie nerek - spowodowane dużą ilością bakterii w moczu, dotyka zarówno dorosłych jak i dzieci, a na największe ryzyko Jak możemy się uchronić przed chorobami nerek? Pierwsze rady skieruję przede wszystkim do kobiet. Bardzo wiele słyszymy o licznych dolegliwościach dotyczących zapalenia pęcherza, częstego oddawania moczu, bólu z tym związanego i innych podobnych przypadłości. Drogie Panie, na wstępie należy bezwzględnie unikać zakażeń wszelkiego rodzaju, ciepło się ubierać, nie siadać na zimnych powierzchniach. Szczególnie zwracam też uwagę młodym dziewczętom, którym często zdarza się ubierać krótkie bluzki, skąpe ubrania niekiedy w dni, czy porę roku ,która kompletnie nie jest adekwatna do wymarzonego stroju. A jeśli raz przeziębimy pęcherz, czy nerki to później będzie się ten problem już cyklicznie powtarzał, a w razie braku leczenia ulegnie pogłębieniu.

23.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Nerki nie powinny być narażone na działanie takich czynników, jak wiatr czy zimno – dlatego należy zawsze ubierać się stosownie do pogody, a więc w zimny i wietrzny dzień zakładać ubrania na tyle długie i na tyle grube, aby chroniły nerki przed przeziębieniem. Noszenie krótkich kurtek, bluzek (a także spódnic) oraz cienkich spodni czy rajstop w okresie jesienno-zimowym jest wykluczone. Nie odbije się to na starość tylko w nie dalekiej przyszłości.

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

) Odmiedniczkowe zapalenie nerek - spowodowane dużą ilością bakterii w moczu, dotyka zarówno dorosłych jak i dzieci, a na największe ryzyko Jak możemy się uchronić przed chorobami nerek? Pierwsze rady skieruję przede wszystkim do kobiet. Bardzo wiele słyszymy o licznych dolegliwościach dotyczących zapalenia pęcherza, częstego oddawania moczu, bólu z tym związanego i innych podobnych przypadłości. Drogie Panie, na wstępie należy bezwzględnie unikać zakażeń wszelkiego rodzaju, ciepło się ubierać, nie siadać na zimnych powierzchniach. Szczególnie zwracam też uwagę młodym dziewczętom, którym często zdarza się ubierać krótkie bluzki, skąpe ubrania niekiedy w dni, czy porę roku ,która kompletnie nie jest adekwatna do wymarzonego stroju. A jeśli raz przeziębimy pęcherz, czy nerki to później będzie się ten problem już cyklicznie powtarzał, a w razie braku leczenia ulegnie pogłębieniu.

3.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

może dość do zapalanie nerek którego dziewczyna nie będzie wiedzieć bo będzie to zapalenie bez objawowe a jak wiadomo każde choroba i każda patologia wychodzi na starość