Oba jądra powinny być jednakowej wielkości

Inaczej coś z nimi jest nie tak

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

8.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Używając obu rąk sprawdź każde z jąder. Chwyć je w ten sposób, że palec wskazujący i środkowy znajdują się na dole, a kciuk na górze (zobacz rysunek). Następnie zacznij obracać delikatnie każde z jąder między palcami a kciukiem. Jedno jądro może wydawać się odrobinę większe, ale zazwyczaj jest to normalne.

9.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Jądra mogą się różnić wielkością i nie jest to niepokojący objaw. Bardziej niepokojące są natomiast zgrubienia czy guzki wyczuwalne na powierzchni jąder.

10.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Asymetria w budowie organizmu jest typowa i nie odbiega od normy anatomicznej, ale oczywiście w granicach niewielkiej asymetrii. Często bywa tak, że jądro (właśnie najczęściej prawe) jest większe od drugiego (lewego).

12.11.2012 przez Kamil Mesjasz - Student: Biolog
obalam

Normalna rzecz u zwierzat dwubocznie symetrycznych, nigdy te 2 boki nie beda idealnymi odbiciami siebie. Tyczy sie to nie tylko jader, ale calego ciala jak dlugosci konczyn, symatria twarzy. Jesli nie jest zbyt wyraznie zarysowana to wszystko jest w porzadku.

6.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Parzyste części ciała człowieka nie zawsze są dokładnie tej samej wielkości. Pojawiają się nieznaczne różnice, zwykle lewa strona jest większa.

21.12.2012 przez Patronikus - antropolog fizyczny
obalam

Parzyste organy i elementy anatomiczne nie są takiej samej wielkości. Asymetria to naturalna sprawa, jeśli wahania nie są duże a funkcjonowanie przebiega prawidłowo to nie ma się czym martwić. Taka nasza uroda.

23.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

U zdrowego mężczyzny oba jądra powinny być tej samej wielkości

3.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Ciało nigdy nie będzie symetrycznie równe, jedna stopa jest trochę większa, jedno oko jest smutne drugie radosne tak samo z jadrami