Spanie bez poduszek na twardym łóżku pomaga na kręgosłup

Jak wyżej, czy spanie bez żadnych poduszek, na relatywnie twardym łóżku faktycznie pomaga na kręgosłup ?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

8.11.2012 przez Agnieszka Kaczmarek
obalam

Spać się powinno z poduszka, jednak dość płaską i małą.Można również podkładać pod kark wałek z ręcznika czy niski jasiek. Dzięki temu mamy zachowany normalny stan przegrody nosowej, która jest odpowiedzialna za fizjologiczną równowagę w pracy wszystkich organów naszego ciała.

8.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Większość z nas 1/3 swojego życia spędza w łóżku. Pogrążeni we śnie odpoczywamy. Materac na którym wypoczywamy powinien być na tyle twardy na ile można to wytrzymać bez ryzyka zaburzeń snu. Najlepszą pozycją jest leżenie równo na plecach z rękami ułożonymi wzdłuż naszego ciała. Dzięki tej pozycji nasze mięśnie są rozluźnione i wszystkie zwichnięcia kręgów jakie mogły pojawić się w ciągu dnia zaczynają się lekko prostować. Serce w takiej pozycji ma minimalne obciążenie, przez co efektywniej pompuje krew, a to natomiast powoduje lepsze krążenie w całym naszym ciele. Lepsze krążenie krwi niezwykle ułatwia pracę naszej wątroby, która nie dość że powoduje lepszą przemianę materii to na dodatek pozbywa się toksyn z naszego organizmu. Dzięki temu bez żadnej diety nasza waga spadnie od 3 do 5 kg w ciągu dwóch miesięcy. Zmieniając materac z miękkiego na twardy niemal każdy z nas będzie początkowo odczuwał bóle mięśni i kręgosłupa. Bóle te ustaną w chwili, gdy zanikną zwichnięcia kręgów. Spanie na miękkim materacu jest szkodliwe, ponieważ kręgosłup nie jest w stanie rozluźnić się całkowicie, co powoduje coraz większe zwichnięcia kręgów.

9.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Aby zdrowo i dobrze spać najważniejsze jest dopasowanie materaca do krzywizn kręgosłupa. Dlatego materac nie powinien być zbyt twardy i zbyt miękki. Poduszka też powinna być dopasowana do krzywizny kręgosłupa szyjnego.

10.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Poduszkę powinniśmy mieć pod głową, ale małą, taką, żeby zachować naturalną krzywiznę kręgosłupa. Co do twardości materaca jeżeli śpimy na plecach to im twardszy tym lepszy, przy spaniu na boku powinien być bardziej miękki aby dopasował się do kształtu kręgosłupa.

15.11.2012 przez Rachela - Inny: przyszły ortopeda
obalam

spać powinniśmy na małych płaskich poduszkach, wałkach lub specjalnych poduszkach ortopedycznych, nie mogą być zbyt wysokie, ponieważ spowodują potocznie zwanego garba.

23.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Spanie na zbyt wysokiej poduszce jest szkodliwe, ale i spanie bez niej nie jest korzystne. Najlepiej wybrać poduszkę dopasowaną do krzywizny kręgosłupa

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Materac na którym śpimy musi idealnie dopasowywać się do krzywizn kręgosłupa. Nie powinien być zbyt miękki, bo wtedy całe ciało się w nim dosłownie zapada, ani zbyt twardy, bo duża twardość eliminuje możliwość dopasowania materaca do ciała.

3.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Ogromny wpływ na ułożenie ciała podczas snu ma poduszka. W tym przypadku z czystym sumieniem mogę polecić poduszki ortopedyczne (również dobierane indywidualnie), które idealnie dopasowując się do odcinka szyjnego kręgosłupa nie obciążają go podczas snu i umożliwiają zdrowy wypoczynek.