W ciąży nie należy kąpać się w wannie

Prawda czy fałsz?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (11)

5.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Dla kobiety spodziewającej się dziecka ciepła kąpiel ma wiele zalet. W wannie można się doskonale odprężyć, zwłaszcza gdy do wody wlejesz pachnący płyn albo wrzucisz kolorowe musujące tabletki. A pod koniec trzeciego trymestru ciąży, gdy brzuch jest duży i coraz trudniej się poruszać, ciepła woda to ulga dla obciążonego ponad miarę kręgosłupa. Ale jest też druga strona medalu: zbyt ciepła woda może wywołać silne skurcze, krwawienie, a nawet przedwczesny poród. Dlatego lekarze zalecają, by woda, którą wlewasz do wanny, była ciepła, ale nie gorąca. Ponadto kąpiel w wannie nie powinna trwać dłużej niż kwadrans.

5.11.2012 przez Paweł Kwiatkowski - Inny: pracownik administracyjny
obalam

Kąpać można się jak najbardziej, nie należy jedynie przegrzewać organizmu. Kąpiel nie powinna być gorąca.

5.11.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

Kobieta jak najbardziej powinna się kąpać nawet w wannie powinna tylko pamiętać aby woda nie była chłodniejsza niż 26stopni i cieplejsza niż 36stopni

7.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Jeśli woda nie jest zbyt gorąca i kąpiel nie trwa zbyt długo nie ma żadnych przeciwwskazań do kąpieli w wannie podczas ciąży

19.11.2012 przez Martusia - Inny: ...
obalam

Kąpiel w wanie jest możliwa jeśli po pierwsze woda ma odpowiednią temperaturę, a po drugie przyszłej mamie nie sprawia to trudności. Niektóre kobiety odczuwają dyskomfort oraz trudności w stawaniu z wanny pod koniec ciąży dlatego wybierają prysznic

22.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
obalam

Nie ma powodu, by w ciąży rezygnować z kąpieli. Rozgrzewa, koi ból mięśni i kręgosłupa, również odpręża i poprawia humor.

Przeciwwskazaniem do kąpieli w wannie o którym trzeba pamietac jest zagrozona ciąża, ponieważ moze to wywolac skurcze, i nawracające infekcje dróg rodnych

25.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Nie powinno się kąpać w wannie w ciąży tylko w 2 wypadkach: gdy ciąża jest zagrożona oraz gdy kobieta cierpi na nawracające infekcje dróg rodnych.

23.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

odprężyć, zwłaszcza gdy do wody wlejesz pachnący płyn albo wrzucisz kolorowe musujące tabletki. A pod koniec trzeciego trymestru ciąży, gdy brzuch jest duży i coraz trudniej się poruszać, ciepła woda to ulga dla obciążonego ponad miarę kręgosłupa. Ale jest też druga strona medalu: zbyt ciepła woda może wywołać silne skurcze, krwawienie, a nawet przedwczesny poród. Dlatego lekarze zalecają, by woda, którą wlewasz do wanny, była ciepła, ale nie gorąca. Ponadto kąpiel w wannie nie powinna trwać dłużej niż kwadrans. Dłuższa zamiast rozluźnić i zrelaksować, osłabia organizm. Dobra wiadomość jest taka, że można kąpać się codziennie. Zanim jednak wejdziesz do wanny, koniecznie połóż na dnie wkładkę antypoślizgową. Może to być wkładka gumowa ze specjalnymi przylepcami (takie wkładki znajdziesz w sklepach z artykułami dla dzieci, po porodzie posłuży ci jako podkładka do kąpieli dla dziecka). Na dnie wanny możesz także położyć zwykły duży ręcznik kąpielowy. Po co? Bo w zaawansowanej ciąży zmienia się środek ciężkości ciała i w śliskiej wannie bardzo łatwo się przewrócić.

23.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Ciąża nie wyklucza kąpieli w wannie, należy tylko pamiętać, żeby woda nie była zbyt gorąca.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

W wannie można się doskonale odprężyć, zwłaszcza gdy do wody wlejesz pachnący płyn albo wrzucisz kolorowe musujące tabletki. A pod koniec trzeciego trymestru ciąży, gdy brzuch jest duży i coraz trudniej się poruszać, ciepła woda to ulga dla obciążonego ponad miarę kręgosłupa. Ale jest też druga strona medalu: zbyt ciepła woda może wywołać silne skurcze, krwawienie, a nawet przedwczesny poród.

18.02.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Po pierwsze, kiedy ciąża jest zagrożona. Ciepła woda może wywołać skurcze i przedwczesny poród. Po drugie, jeśli przyszła mama ma skłonność do częstych, nawracających infekcji dróg rodnych. Woda wypłukuje bowiem z pochwy dobre bakterie, a w ich miejscu rozwijają się grzyby albo bakterie chorobotwórcze.

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/W-ciazy-wybierac-kapiel-w-wannie-czy-prysznic_35227.html