Nogi do góry to cud natury.

Jeśli po seksie zakończonym wytryskiem kobieta uniesie nogi w górę, to zwiększy szansę na zajście w ciążę.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (12)

6.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Plemniki wyposażone są w witkę dzięki której mają zdolność poruszania się i same przechodzą z pochwy do macicy i dalej do jajowodów nie musimy im pomagać przez podnoszenie nóg do góry

4.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Połóż się po stosunku

Być może już wcześniej o tym słyszałaś - połóż się na 10-15 minut po stosunku a zwiększysz szanse na zajście w ciążę. Nie musisz jednak podnosić nóg do góry, miednica wtedy nie zmienia swej pozycji.

5.12.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

same nogi w górze nie wystarczają potrzeba jest również uniesienia miednica, a niektórym kobietom nawet to nie pomaga bo sperma i tak wypływa po takiej kuracji

5.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Samo podnoszenie nóg nic nie da, jeżeli już to należałoby podnieść je razem z miednicą.

21.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

jak coś to miednicę a nie nogi

21.12.2012 przez Patronikus - antropolog fizyczny
obalam

Raczej nie będzie miało to wpływu na zapłodnienie. Kobietę, a dokładniej jej komórkę jajową można zapłodnić tylko przez 24 godziny w ciągu całego cyklu. Oczywiści nasz gatunek utracił zdolność dostrzegania tego momentu, co według paleoantropologów i psychologów ewolucyjnych jest elementem naszych skomplikowanych strategii rozrodczych. Najciekawsza jest teoria "seks za mięso", ale o tym innym razem. Najlepszą metodą na powodzenie zapłodnienia to zaplemnienie kobiety w jej tzw. dniach płodnych, oraz doprowadzenie kobiety do orgazmu, najlepiej wielokrotnego. Wtedy macica wykonuje serię skurczów, "ruchów ssących" dzięki czemu więcej nasienia ma szansę dostać się do jajowodów.

24.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Za jedną z najbardziej skutecznych pozycji uznana jest kolankowo-łokciowa. Nasienie, zbierając się w opadającej ku dołowi pochwie w okolicach szyjki, ułatwia zajście w ciążę.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

W pozycjach pionowych, kiedy kobieta siedzi lub stoi to grawitacja może sprawiać, że sperma nie popłynie do góry.

Położenie się na 15 minut po stosunku zwiększa szanse na zajście w ciążę. Nie trzeba podnosić nóg do góry, miednica wtedy nie zmienia swej pozycji.

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Od czasów naszych prababek mówimy o tym, że aby zajść w ciążę trzeba się czasami postarać i przede wszystkim odpowiednio ułożyć. Trzymać nogi w górze przez 10 minut po stosunku - ekstremiści mówią o staniu na rękach - nie kąpać się po, itd, itp. Również podobno i pozycje podczas miłości mają znaczenie. By począć dziecko najlepsza jest ta, podczas której kobieta leży na plecach. Ta pozycja umożliwia głeboką penetrację, a po stosunku nasienie zostaje najbliżej szyjki macicy. To ułatwia plemnikom szybsze dotarcie do komórki jajowej. Specjaliście parom starającym sie o dzidziusia zalecają przede wszystkim pozycje klasyczne, na klęcząco, na pieska.

5.01.2013 przez Aneta Grzegorz Łuszcz
potwierdzam

nie tyle nogi co biodra. gdy sie uniesie biodra do góry i bedzie sie tak lerzec pare minut moze to sprzyjac zapłodnieniu poniewarz plemnieki szybciej dotra do jajeczka co oczywiscie sprzyja zapłodnieniu.

1.03.2013 przez joanna bartkowiak - Inny: opiekun medyczny
obalam

Samo uniesienie nóg nie wystarczy - przecież miednica pozostaje w tej samej pozycji .A tak zupełnie serio - najlepsze są pozycje klasyczne pozwalające na głęboką penetrację. Jednak żywotność plemników całkowicie wystarczy by ,,przebyły,, drogę do komórki jajowej nawet jeśli wybieramy pozycję mega ekstramalną.

26.12.2013 przez borgesa - Pielęgniarka: pulmonologia i torakochirurgia
obalam

Poprzez uniesienie miednicy, grawitacja pomaga plemnikom plynac we wlasciwym kierunku.