Pozycja kolankowo-łokciowa sprzyja poczęciu.

Ponoć seks w pozycji "na pieska" sprzyja szybszemu zajściu w ciążę, z racji położenia szyjki macicy.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (7)

6.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

. Na klęcząco - pozycja kolankowo-łokciowa: W tej pozycji kobieta klęczy i podpiera się łokciami lub rękami na poduszce, podczas gdy mężczyzna wprowadza członek od tyłu. Pozycja ta ułatwia penetrację i daje wiekszą mozliwość ruchową mężczyźnie. Jest uznawana za jedną z najbardziej skutecznych pozycji do zajścia w ciążę - czytamy w portalu Polki.pl.

6.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Ponoć pozycja ta jest uznawana za najefektywniejszą jeśli chodzi o zajście w ciąże

4.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Za normę uważane jest przodozgięcie i przodopochylenie macicy. W tym układzie szyjka macicy skierowana jest ku tyłowi. Jeśli kobieta ma taką budowę to wtedy we wszystkich pozycjach, w których kobieta jest skierowana twarzą do twarzy partnera penetracja prowadzi do zamierzonego efektu czyli do zdeponowania nasienia w tylnym sklepieniu pochwy. Jedną z takich pozycji jest np. w pozycja klasyczna z licznymi jej odmianami polegającymi np. na ugięciu kolan przez partnerkę czy też opleceniu ciała partnera udami.

Jednak w przypadku kiedy mamy do czynienia np. z tyłozgięciem macicy i zmianą kierunku kanału szyjki (tak, że jest ona skierowana ku spojeniu łonowemu) lepsze rezultaty dają pozycje od tyłu czyli chociażby pozycja kolankowo-łokciowa.

9.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Najodpowiedniejsze pozycje do zapłodnienia to takie, które umożliwiają głęboką penetrację – jest to np. pozycja kolankowo-łokciowa. Po stosunku kobieta może chwilę poleżeć z nogami uniesionymi w górę, opartymi np. o ścianę. Dzięki temu plemniki zawędrują w szybszym czasie do jamy macicy.

21.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Tu dużo zależy od nasienia partnera, od dni płodnych itd pozycja nie ma tu nic do rzeczy

24.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Pozycja uznana jest za jedną z bardziej skutecznych dla par pragnących potomstwa. Nasienie, zbierając się w opadającej ku dołowi pochwie w okolicach szyjki, ułatwia zajście w ciążę.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Na klęcząco - pozycja kolankowo-łokciowa: W tej pozycji kobieta klęczy i podpiera się łokciami lub rękami na poduszce, podczas gdy mężczyzna wprowadza członek od tyłu. Pozycja ta ułatwia penetrację i zwiększa możliwość ruchową mężczyzny. Jest uznawana za jedną z najbardziej skutecznych pozycji do zajścia w ciążę - czytamy w portalu Polki.pl.