Depilacja z czasem staje się mniej bolesna

Prawda czy fałsz?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (11)

5.11.2012 przez Agnieszka Kaczmarek
potwierdzam

Jeśli mówimy o depilacji woskiem czy depilatorem to rzeczywiście z czasem staje się mniej bolesna, jeśli między ww. depilacjami nie stosujemy maszynki. Dzieję się tak, ponieważ po tych depilacjach włoski odrastają coraz słabsze i dlatego ich usuwanie boli coraz mniej.

6.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Zredukować ból podczas depilacji? Tak, to możliwe! Depilacja jest zawsze najbardziej bolesna za pierwszym razem. Z każdym kolejnym uczucie to jest coraz słabsze.

6.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Dzieje się tak gdyż częste wyrywanie włosów powoduje uszkodzenie nerwów czuciowych cebulki włosa.

7.11.2012 przez Irena - Inny: pasjonat
potwierdzam

każda kolejna depilacja jest mniej bolesna, przede wszystkim dlatego, że uodporniamy się na ból

11.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Depilacja z czasem staje się mniej bolesna. Ponieważ włoski są usuwane przy samej cebulce, pewien dyskomfort jest nieunikniony. Na początku uczucie ciągnięcia za włoski jest silniejsze, po prostu dlatego, że liczba włosów do usunięcia jest większa. Jednak włoski odrastają w różnym tempie, więc po kilku pierwszych depilacjach zmniejsza się liczba włosków do usunięcia. Skóra przyzwyczaja się także do zabiegu depilacji, przez co odczuwany ból szybko się zmniejsza.

29.11.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

Potwierdzam mit. Dzieje sie tak, poniewaz wloski ktore odrataja sa slabsze i jest ich mniej- tak wiec bol towarzyszacy ich wyrywaniu bedzie mniejszy.

4.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Jest to prawda. Dzieje się tak dlatego, że usuwane są włosy wraz z cebulką. Odrastają one wolniej i są słabsze przez co mniej boli ich usuwanie.

5.12.2012 przez Katarzyna Andrzejewska - Student medycyny: studentka V roku
potwierdzam

tak, szcególnie po depilacji depilatorem elektrycznym. Trzeba przyznać, iż metoda ta jest bardzo skuteczna. Dzięki temu, że wyrywa włoski razem z cebulkami, odrastają one o wiele słabsze.

6.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Tak gdyż cebulka włosowa jest coraz słabsza a co za tym idzie jest mniej zakorzeniowa w skórze co sprawia, że mniej boli jej wydzieranie

24.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

włoski są usuwane przy samej cebulce, pewien dyskomfort jest nieunikniony. Na początku uczucie ciągnięcia za włoski jest silniejsze, po prostu dlatego, że liczba włosów do usunięcia jest większa. Jednak włoski odrastają w różnym tempie, więc po kilku pierwszych depilacjach zmniejsza się liczba włosków do usunięcia. Skóra przyzwyczaja się także do zabiegu depilacji, przez co odczuwany ból szybko się zmniejsza.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Jest wiele sposobów na redukcję bólu przy depilacji. Za pierwszym razem zwykle ból wydaje się subiektywnie większy niż później.