Marihuana spowalnia rozwój glejaka mózgu

Podobno marihuana spowalnia proces złośliwego raka mózgu(glejaka)

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

5.11.2012 przez Kamil Mesjasz - Student: Biolog
potwierdzam

Istnieja dane potwierdzajace inhibicje rozwoju niektorych form nowotorow(np glejaka) przez kannabinoidy zawarte w marihuanie.

5.11.2012 przez Paweł Kwiatkowski - Inny: pracownik administracyjny
potwierdzam

Wypada potwierdzić. w 200 roku naukowcy z Hiszpanii podali, ze udało im się przy użyciu THC(składnik marihuany) zniszczyć komórki rakowe nieuleczalnego dotąd guza mózgu. Wynikiem badań stwierdzono, że THC można używać nie tylko jako wspomaganie leczenia chemioterapią, ale jako podstawowe lekarstwo

6.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Substancja psychoaktywna THC zawarta w marihuanie ma właściwości powodujące śmierć komórek glejaka.

6.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Według najnowszych badań, opublikowanych w Cancer Research, kanabinoidy mogą pomóc w leczeniu glejaka wielopostaciowego, który jest uważany za jedną z najbardziej śmiertelnych form guza mózgu.

4.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Obecnie zwraca się coraz większą uwagę na efekt hamowania wzrostu a nawet wywoływania regresji glejaków przez marichuanę.

Temat wymaga jednak dalszych badań.

Poniższa praca przedstawia związek samoistnej regresji - prawdopodobnie wywołanej marichuaną na resztkowe pozostałści chirurgicznego leczenia astrocytoma.

9.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Badania na szczurach dowiodły skuteczności THC w leczeniu raka, więc przetestowano ten aktywny składnik marihuany na ludzkim glejaku wielopostaciowym. Wyniki są zaskakujące: THC jest dużo skuteczniejsze od aktualnie stosowanych chemioterapii.

24.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Według badań, których wyniki ukazały się w Cancer Research, kanabinoidy- aktywne składniki znajdujące się w marihuanie, mogą pomóc w walce z guzami mózgu. Naukowcy zastosowali kanabinoidy w leczeniu glejaka wielopostaciowego, który jest uważany za jedną z najbardziej śmiertelnych form guza mózgu i najczęściej prowadzi do zgonu w ciągu roku lub dwóch lat po diagnozie. Podczas badań wstrzyknięto kanabinoidy w próbkę pobraną od dwóch pacjentów z glejakiem wielopostaciowym. W obu przypadkach poziom VEGF w ekstrakcie z guza znacznie się zmniejszył.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Według najnowszych badań, opublikowanych w Cancer Research, kanabinoidy mogą pomóc w leczeniu glejaka wielopostaciowego, który jest uważany za jedną z najbardziej śmiertelnych form guza mózgu. Wstrzyknięte do guza aktywne składniki marihuany hamowały proces angiogenezy (wytwarzania naczyń krwionośnych), przez co doprowadzały do zagłodzenia guza.