Masturbacja może prowadzić do powstania konkretnych nawyków utrudniąjących osiągniecie orgazmu podczas seksu

Czy jeśli kobieta nauczyła się osiągać tylko orgazm łechtaczkowy poprzez kilkuletnią masturbację, to czy z tego powodu może mieć potem bardzo, bardzo duży problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego podczas normalnego seksu? Nie wiem czy to jest tylko wpływ masturbacji, czy raczej zbyt małego doświadczenia.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (12)

4.11.2012 przez Mariusz87 - Pielęgniarka: Rat. Med. - Pielęgniarz
potwierdzam

Zgadza się ....... Jeżeli kobieta masturbuje się od kilku lat, to podczas seksu nie osiągnie orgazmu lub będzie miała z tym trudności ale, jeżeli zaczeła się masturbować to z pewnością osiągnie orgazm

4.11.2012 przez Sebastian - Student medycyny: UM Lublin
potwierdzam

Zgadza się, kobieta może sie przyzwyczaic do okreslonego sposobu stymulacji w celu osiągniecia orgazmu i może mieć przez to problem z osiągnieciem orgazmu podczas stosunku partnerem.

5.11.2012 przez Paweł Kwiatkowski - Inny: pracownik administracyjny
potwierdzam

Utrudnić na pewno może, ale nie będzie to niemożliwe. Należy również pamiętać, ze kobieta podczas masturbacji zwykle osiaga orgazm łechtaczkowy, który nie jest jedynym rodzajem orgazmu jakim obdarowana jest kobieta przez naturę.

5.11.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Częsta masturbacja może prowadzić do problemów z osiągnięciem orgazmu podczas zwykłego stosunku, ale nie jest to niemożliwe.

13.11.2012 przez Bartłomiej Rawski - epidemiolog, specjalista zdrowia publicznego
potwierdzam

Jak najbardziej. Osoby masturbujące się mogą mieć poważne problemy z osiągnięciem satysfakcji seksualnej podczas stosunku, ponieważ tylko w trakcie masturbacji mogą osiągnąć orgazm. Oczywiście nie jest to regułą ale zdarza się to dość często.

3.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Pamiętaj, że stosowane przez długi czas nadmiernie rozbudowanych technik masturbacji np. przez używanie "narzędzi" stosowanie rytuałów, specjalnej scenerii może prowadzić do powstania trwałych nawyków, stawianie masturbacji wyżej niż intymny kontakt z drugą osobą może prowadzić do ukierunkowania w życiu seksualnym, by tylko brać przyjemność nie dając nic w zamian, przez co późniejszy twój partner może być zaniedbywany lub niezadowalany w trakcie normalnego współżycia. Zbytnia wyobraźnia, zbytnie uzależnianie masturbacji od oglądanej pornografii może także wywołać pewne trwałe nawyki które będą przeszkadzać w normalnym współżyciu.

6.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Masturbacja może prowadzić do tzw "przyzwyczajenia" dotykowego a co za tym idzie tylko nasze ruchy będą sprawiać nam przyjemność

25.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Przyczyną problemów w przeżywaniu orgazmu z partnerem może być zespół zakodowanych reakcji seksualnych. Powstaje on podczas masturbacji uprawianej w okresie dojrzewania poprzez utrwalenie się często powtarzających się bodźców wyobrażeniowych i somatycznych z satysfakcją seksualną. Skojarzenie się stanów podniecenia z tymi specyficznymi bodźcami stwarza swoisty kod seksualny, według którego przebiega cykl reakcji seksualnych u kobiety

25.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

To mit, że masturbacja utrudnia potem uzyskanie satysfakcji przy stosunku. Kobiety, które się samozapokajają, lepiej znają swoje ciała i łatwiej dochodzą do orgazmu z partnerem.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Każda kobieta i każdy mężczyzna ma odmienny sposób doznawania przeżyć seksualnych. Jest to jeden z mitów, które powodują powstanie kolejnych wyrzutów sumienia. Te z kolei mogą realnie utrudniać stosunek, a więc i orgazm z partnerem.

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Niestety, Twoje przyzwyczajenia z masturbacji zrobiły swoje.

Powoli, spokojnie, poczekaj.

Pielęgnuj związek z dziewczyną a wszystko z czasem przyjdzie, nawet satysfakcja ze współżycia.

27.03.2013 przez Maria Sowa - Student: fizjoterapia
potwierdzam

Erotyczne bodźce, których sami sobie dostarczamy i które nas podniecają, są inne od tych, które w seksie otrzymujemy od partnera, wobec tego na te drugie możemy nie reagować wcale lub bardzo słabo. Ponadto, masturbacji towarzyszą szczególne, bardzo indywidualne fantazje, które najczęściej nijak się mają do tego, co dzieje się podczas prawdziwego kontaktu seksualnego. W efekcie nasza zdolność do kontaktów partnerskich jest upośledzona - tym bardziej, im dłużej i intensywniej uprawiamy samotny seks.

Poza tym można pomyśleć, że jeśli sami siebie zaspokajamy to po co nam partner?