Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym w punktu G zwiększa orgazm.

Podobno potwierdzają to badania naukowe.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (7)

29.10.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Poprzez nastrzyknięcie punktu G kwasem hialuronowym następuje zwiększenie wymiarów punktu G co może zwiększać doznania seksualne.

20.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Obalam z tego względu, że mocno wątpliwe jest czy punkt G w ogóle istnieje. Badania radiologiczne nie wykazywały unikalnej jednostki innej niż łechtaczka, której stymulacja prowadzi bezpośrednio do orgazmu. Próby charakteryzujące unerwienie pochwy pokazały pewne różnice w dystrybucji nerwów, ale nie były one powtarzalne.

23.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

W salonach ginekologii estetycznej sa dostepne zabiegi ostrzykiwania punktu G kwasen hialuronowyc 'w celu poprawienia doznac erotycznych', uwazam wiec ze mit jest prawdziwy.

23.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Podobną technikę wykorzystuje się przy eksponowaniu, ujędrnieniu i powiększeniu punktu G. W tym celu używa się rekombinowany kolagen, który jest białkiem występującym w organizmie człowieka. Wielkość oraz umieszczenie punktu G jest różna u kobiet, z reguły znajduje się na przedniej ścianie pochwy (ok. 5cm od wyjścia) za kością łonową. Odpowiednie ostrzyknięcie wrażliwej na bodźce okolicy punktu G przy użyciu tej substancji pozwala na okresowe zwiększenie doznań seksualnych. Kobiety, które podczas stosunku doświadczyły tylko orgazmu łechtaczkowego, teraz dzięki zabiegowi, mogą doświadczyć orgazmu waginalnego, natomiast te, które taki orgazm przeżywają mogą go spotęgować. Jest to zabieg łatwy, ambulatoryjny, przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Trzeba pamiętać, aby po zabiegu przez 3 tygodnie zachować abstynencję płciową.

26.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Na Zachodzie coraz bardziej popularne stają się zabiegi, których zadaniem jest zwiększenie wrażliwości i dostępności punktu G. Ma w tym pomóc jego powiększenie: słynne małe wybrzuszenie na ściance pochwy ostrzykiwane jest kwasem hialuronowym lub tkanką tłuszczową pacjentki. Dzięki temu można powiększyć punkt G niemal dwukrotnie.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

W tym celu używa się rekombinowany kolagen, który jest białkiem występującym w organizmie człowieka. Wielkość oraz umieszczenie punktu G jest różna u kobiet, z reguły znajduje się na przedniej ścianie pochwy (ok. 5cm od wyjścia) za kością łonową. Odpowiednie ostrzyknięcie wrażliwej na bodźce okolicy punktu G przy użyciu tej substancji pozwala na okresowe zwiększenie doznań seksualnych.

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

W ostatnim czasie znaczenia nabiera tzw. ginekologia estetyczna (kosmetoginekologia), która stawia sobie za cel nie tyle poprawę zdrowia somatycznego, ile poprawę samooceny kobiety poprzez „poprawienie” elementów okolic intymnych, które w subiektywnej ocenie samej kobiety wyglądają źle lub nieprawidłowo. Na przykład szpecąca, zapadnięta blizna po nacięciu krocza lub zbyt małe, zapadnięte wargi sromowe większe, lub też zbyt duże, przerośnięte wargi sromowe mniejsze wystające wyraźnie spoza warg większych. Te nieistotne wydawałoby się szczegóły mogą dla niektórych mieć ogromne znaczenie, zwłaszcza dziś, w czasach używania bardzo skąpej bielizny, kostiumów plażowych czy też wobec korzystania z sauny czy plaż naturystycznych. Wreszcie mogą mieć ogromny wpływ na jakość sfery seksualnej. Dlatego w gabinetach lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną, w tym ginekologią estetyczną kobiety pojawiają się coraz liczniej, a ich przedział wiekowy jest naprawdę bardzo duży.

Oto przykłady zabiegów wykonywanych w ramach ginekologii estetycznej:

-/ labioplastyka :

• powiększanie warg sromowych większych przy użyciu kwasu hialuronowego

• zmniejszanie warg sromowych mniejszych

-/ zmniejszanie lub zwiększanie wzgórka łonowego

-/ plastyka krocza, w tym plastyka blizny po nacięciu krocza

-/ ostrzykiwanie punktu G (kwasem hialuronowym) celem poprawy doznań seksualnych

-/ odtwarzanie błony dziewiczej