Mężczyźni znacznie częściej zdradzają niż kobiety

Prawda czy mit?

Próby weryfikacji mitu (13)

29.10.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Mężczyźni zdradzają częściej ale są to jednorazowe "skoki w bok", bo jeśli chodzi o niejednokrotne zdrady to kobiety i mężczyźni mają podobne statystyki.

29.10.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Jak wynika z badań seksuologa, prof. Zbigniewa Izdebskiego, na które powołuje się "Dziennik", najbardziej skorzy do skoku w bok są mężczyźni przeżywający kryzys wieku średniego. Według prof. Izdebskiego, zdrady małżeńskiej dopuścił się co trzeci mężczyzna po pięćdziesiątce. A prawie co dziesiąty zrobił skok w bok tylko w ciągu ostatniego roku.

30.10.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

ja na przekór stwierdzam że to kobiety częściej zdradzają szczególnie teraz gdy są tak modne wyjazdy za granicę do pracy np sezonowej

30.10.2012 przez Paweł Kwiatkowski - Inny: pracownik administracyjny
potwierdzam

Cóż na to wygląda, że to prawda, ale oczywiście nie wynika to ze złych intencji płci męskiej. Przyczyny należy szukać w przyrodzie... Samiec za zadanie ma prokreacje i w tym celu poszukuje większej ilości partnerek... choć nie zawsze jest to działanie świadome.

"Mężczyzna łatwiej ulega podniecieniu. Jest wzrokowcem i często sam wygląd np. nieznajomej w pociągu wystarczy mu, by snuć fantazje seksualne na jej temat. Kobieta trudniej ulegają fascynacjom - jej droga do zdrady jest dłuższa niż u mężczyzny. Potrzebuje bardziej zróżnicowanych bodźców: prócz wyglądu liczy się dla niej głos i dotyk. W tym ostatnim przypadku musi dojść do naruszenia strefy intymnej. Dlatego zdecydowanie łatwiej zdobyć je na parkiecie niż w poczekalni u dentysty." - prof. Zbigniew Lew-Starowicz

31.10.2012 przez Darek Bogacz - Student: Fizjoterapia
obalam

Są to tylko liczby/statystyki, w każdym kraju, mieście, wsi są inne. I na pewno nie zawsze mężczyźni są liderami. Zależy jakie wymagania bierzemy pod uwagę robiąc tzw. ankietę

2.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Ponieważ mężczyźni mogą zwiększać swój sukces reprodukcyjny dzięki romansom, a kobiety nie, to głównie oni, a nie one uciekają się do poligamii (dlatego każdy stosunek jest u mężczyzn nagradzany orgazmem). Niewierność męża ma mniejsze konsekwencje - jego żona nie musi się takim dzieckiem opiekować, natomiast niewierność żony naraża mężczyznę na to, że będzie wychowywał nie swoje dziecko

6.11.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Zdrady znacznie częściej dopuszczają się mężczyźni niż kobiety. Kobiety też zdradzają, ale powody są różne: Mężczyźni w pozamałżeńskim związku szukają potwierdzenia swojej męskości, a także cieszą się nowością i ekscytującym charakterem sekretnych spotkań, a kobiety często szukają pocieszenia w ramionach innego mężczyzny, gdy czują się samotne, zaniedbane lub źle traktowane. Taka konstrukcja psychiki :)

13.11.2012 przez Bartłomiej Rawski - epidemiolog, specjalista zdrowia publicznego
obalam

W ostatnich badaniach stwierdzono, że kobiety zdradzają tak samo często jak mężczyźni.

22.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
potwierdzam

Jak wynika z Raportu o Seksualności Polaków aż 60% żonatych mężczyzn przyznaje, że ma na swoim sumieniu zdradę.(stosunkowo jeśli chodzi o kobiety jest to 25% mężatek)

1.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

To potwierdzone naukowo - panie są bardziej skłonne do przyprawiania rogów niż panowie.

Brytyjska firma zajmująca się kojarzeniem osób samotnych i spragnionych miłości pokusiła się niedawno o skonstruowanie ankiety badającej skłonności do zdrady obu płci. Naturalnie, kiedy spytać samych zainteresowanych, to zazwyczaj kobiety stwierdzają, że do wiarołomstwa zdecydowanie bardziej ciągnie mężczyzn, zaś panowie ripostują, iż to właśnie kobiety mają większe inklinacje do niewierności.

Otóż pośród respondentów odpowiadających twierdząco na pytanie: "Czy gdyby w twoim życiu pojawił się ktoś, kto zawróciłby ci w głowie, zdecydowałbyś się na zdradę swojego obecnego partnera z tą osobą?" znalazło się 9 proc. mężczyzn oraz aż... 25 proc. kobiet. Dodajmy tylko, że najbardziej skore do przeżycia romansu pozamałżeńskiego były bezdzietne dziewczyny w wieku od 35 do 40 lat

5.12.2012 przez Katarzyna Andrzejewska - Student medycyny: studentka V roku
potwierdzam

osobniki męskie dążą do zdobycia większej liczby partnerek, a osobniki żeńskie - jakościowo lepszych partnerów.

21.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

To jest indywidualne podejście każdej osoby. Wiele czynników tj: staranie się , obojętność, zazdrość, zakazy, nakazy itd Mogą dot. kobiet jak gości

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Jak wynika z Raportu o Seksualności Polaków aż 60% żonatych mężczyzn przyznaje, że ma na swoim sumieniu zdradę. Podobnie zresztą jak 25% mężatek. Zgodnie z tymi statystykami, niewiernych jest aż sześciu na dziesięciu mężczyzn i jedna na cztery kobiety z obrączką na palcu. Co więcej, dla 15,9% panów i 15,1% pań nie był to jednorazowy skok w bok. Właśnie tyle osób przyznało się do utrzymywania regularnych stosunków pozamałżeńskich przez okres przynajmniej roku, naturalnie bez wiedzy małżonka.

11.02.2013 przez Krzysztof Łabuzek - Lekarz: Dr hab. n. med.
Mit nie jest możliwy do jednoznacznego obalenia/potwierdzenia potwierdzam

Trudno jednoznacznie powiedzieć kto zdradza częściej. Wciąż brakuje prawidłowo zaprojektowanych badań klinicznych w tej jakże delikatnej materii. Na podstawie prac W PubMedzie wydaje się jednak, że przeważają mężczyźni. Ciekawe jest natomiast to, że większość kobiet, Pogromczyń potwierdziło mit, a większość mężczyzn, Pogromców mit obaliło. Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A właściwie częściej leżenia :-)

Źródło: Seksualność Polaków na początku XXI wieku. Zbigniew Izdebski. Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellonskiego. Kraków 2012. ISBN: 978-83-233-2843-8; http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21771963.