Kobiecy orgazm jest bardziej intensywny niż męski

A wy jak myślicie ?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (9)

27.10.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Kobiety przeżywają orgazm dużo bardziej intensywnie i dużo dłużej niż mężczyźni.

27.10.2012 przez Agnieszka Kaczmarek
obalam

Każdy przeżywa inaczej orgazm, więc nie stwierdzić czy kobiety czy mężczyźni mają bardziej intensywny orgazm.

31.10.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

Nie ma żadnych dowodów na to że kobiecy orgazm jest intensywniejszy od męskiego wg mnie kobiety ładniej okazują swój szczyt przez co może to wyglądać na fakt iż jest on o wiele dłuższy i intensywniejszy od męskiego

2.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Nie ma jednak podstaw, by twierdzić, że męski orgazm jest z założenia mniej intensywny.

22.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
obalam

Nie ma jednak podstaw, by twierdzić, że męski orgazm jest z założenia mniej intensywny. Przyjemność czerpana z seksu zależy od bardzo wielu czynników, takich jak świadomość seksualna, aktualne samopoczucie i stan zdrowia, jakość więzi z partnerem, doświadczenia seksualne. Nie należy wiązać sposobu przeżywania orgazmu tylko i wyłącznie z płcią.

30.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Intensywność orgazmu (zwłaszcza u kobiet) u obu płci jest zróżnicowana, dotyczy to zarówno reakcji psychicznych, jak i somatycznych. Stadium pierwsze polega na uczuciu przyjemności, wzroście intensywności bodźców zmysłowych z obszaru genitalnego, u kobiet na uczuciu ucisku w miednicy, płynięcia. Stadium drugie polega na odczuwaniu ciepła w obszarze genitalnym promieniującego na podbrzusze, brzuch, na odczuwaniu radości. Stadium trzecie u kobiet polega na uczuciu pulsowania czy skurczach pochwy, u mężczyzn na przyjemności odczuwania przesuwania się nasienia w obszarze genitalnym i wytrysku, psychicznie to stadium u obu płci obejmuje odczuwanie rozkoszy, niekiedy dochodzące do poziomu ekstatycznego.

Żeby to wiedzieć który jest bardziej intensywny trzeba by być kobietą i mężczyzna jednocześnie.

8.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

o prawda nikt nie jest w stanie tego tak naprawdę porównać, bo nikt nie przeżył i kobiecego i męskiego orgazmu, jednak naukowcy podkreślają, że nie ma żadnych przesłanek do tego, by twierdzić, że męski orgazm jest mniej intensywny niż damski. Ponadto zdolność do czerpania przyjemności z doznań seksualnych jest kwestią indywidualną, charakterystyczną dla każdego człowieka. Intensywność przeżywania orgazmów uzależniona jest przede wszystkim od podejścia do tej sfery życia. Dlatego też nie należy identyfikować siły orgazmu jedynie z płcią.

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Na pewno jest bardziej złożony, ale jeśli chodzi o intensywność, to jest to sprawa indywidualna, niezależna od płci

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Nie ma żadnych przesłanek do tego, by twierdzić, że męski orgazm jest mniej intensywny niż damski. Ponadto zdolność do czerpania przyjemności z doznań seksualnych jest kwestią indywidualną, charakterystyczną dla każdego człowieka. Intensywność przeżywania orgazmów uzależniona jest przede wszystkim od podejścia do tej sfery życia. Dlatego też nie należy identyfikować siły orgazmu jedynie z płcią.