na bolące nogi dobrze jest się położyc i unieść je pionowo do góry

wtedy krew spłynie z nóg

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (11)

27.10.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Nie koniecznie pionowo do góry bo wystarczy je lekko unieść a wtedy sił grawitacji ułatwi spłynięcie nadmiaru krwi z nóg

27.10.2012 przez Agnieszka Kaczmarek
potwierdzam

Wystarczy położyć nogi np na oparciu kanapy dzięki czemu polepszy nam się krążenie krwi w nogach.

30.10.2012 przez Marlena Pietrusińska - Inny: zagadki medyczne
potwierdzam

dzięki uniesieniu lekko nóg, poprawi się w nich krążenie żylne a opuchlizna i ból miną ( dodatkowo proponuje ciepły okład na kostki , który rozszerzy naczynia krwionośne )

31.10.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
potwierdzam

Oczywiście jest to pierwszy krok do ucieczki przed żylakami czy choćby w gorszej wersji skrzepami które mogą powstać przy np dłuższym siedzeniu w bezruchu

3.11.2012 przez erjota - Lekarz: lekarz stażysta
potwierdzam

Najlepiej położyć się na plecach i nogi powinny być na podwyższeniu. Jest to jeden ze sposobów na to aby zwiększyć krążenie żylne w kończynach dolnych i zmniejszyć dolegliwości bólowe- związane jest to też z profilaktyką p/zakrzepowo-zatorową.

22.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
potwierdzam

również w ciąży może pojawić się ból nóg oraz ich obrzęk - wtedy stopy powinny być ułożone wyżej niż serce, to bowiem odciąża nogi.

30.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Jeśli ból jest wywołany żylakami kończyn dolnych to tak.

Obok objawów bólowych na kończynie można zauważyć tworzące się żylaki. Mają one postać miękkich sznurów, splotów, kłębów, wypełnionych krwią (stopień wypełnienia zależy od pozycji kończyny, największy jest w pozycji stojącej, zmniejsza się, gdy kończyna zostanie uniesiona).

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Na ból wynikający ze zmęczenia rzeczywiście najlepiej pomaga odpoczynek horyzontalny.

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Najprostszym sposobem na bolące nogi jest podniesienie ich do góry. W pozycji leżącej na plecach należy unieść nogi pod kątem 45 stopni w stosunku do tułowia. Kilkanaście minut takiego relaksu sprawi nogom sporą ulgę.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Najkorzystniejszą pozycją jest na tzw. krzesełko, daje ona odpocząć nogom i nie przeciąża kręgosłupa. W tej pozycji należy się położyć na plecach z uniesionymi nogami tak, żeby utworzyły się 2 kąty proste, w stawie biodrowym i w kolanowym.

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Najprostszym sposobem na bolące nogi jest podniesienie ich do góry. W pozycji leżącej na plecach unieśmy nogi pod kątem 45 stopni w stosunku do tułowia. Jako punkt podparcia może służyć zrolowany koc, poduszka. Możemy też oprzeć stopy o brzeg kanapy lub po prostu o ścianę. Kilkanaście minut takiego relaksu sprawi naszym nogom sporą ulgę. Można także w taki sposób spać.