na bolący brzuch z przejedzenia najlepsza jest szklanka pepsi

Metoda wypróbowana a na Was działa?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (6)

27.10.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

W ostateczności może pomóc ale powinna być wygazowana, gdyż gaz może powodować dodatkowo wzdęcia.

30.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Spożywanie szybkich posiłków w przypadkowych miejscach, jedzenie niedokładnie dopieczonego mięsa czy picie niebutelkowanej wody i napojów z lodem to główne przyczyny występowania bólu brzucha, niestrawności, a nawet niedrożności jelit.

Warto wiedzieć, że w sytuacjach pojawienia się nieżytu żołądkowo-jelitowego czy ostrej biegunki może pomóc coca-cola! Pamiętaj jednak, aby wcześniej pozbyć się drażniących przewód pokarmowy bąbelków.

Mimo iż powszechnie wiadomo, że napoje gazowane pite regularnie w dużych ilościach, negatywnie wpływają na nasze zdrowie, to w chwilach kryzysu, kiedy nie możesz pozwolić sobie na szybkie wprowadzenie diety składającej się z gorzkiej herbaty oraz lekkostrawnych potraw, warto skorzystać z pomocy popularnego ciemnego napoju.

Duże grono niedowiarków traktuje informację o leczniczym działaniu coli jako jeden z mitów, od dawna towarzyszących właściwościom tego napoju. Jednak nawet lekarze zalecają picie wygazowanej coca-coli w sytuacjach, w których nie możemy poradzić sobie z kłopotami żołądkowymi.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Mimo iż powszechnie wiadomo, że napoje gazowane pite regularnie w dużych ilościach, negatywnie wpływają na nasze zdrowie, to w chwilach kryzysu, kiedy nie można pozwolić sobie na szybkie wprowadzenie diety składającej się z gorzkiej herbaty oraz lekkostrawnych potraw, warto skorzystać z pomocy popularnego ciemnego napoju.

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Niektórzy specjaliści są zdania, że to właśnie pepsi czy też cola pomaga neutralizować skutki niezdrowego, nadmiernie tłustego jedzenia, po którym może wystąpić niestrawność. Oczywiście, działanie coca-coli/ pepsi jest dyskusyjne i są lekarze, którzy twierdzą, że napój ten nie jest dobrym lekarstwem. Część specjalistów jednak nieoficjalnie poleca pacjentom sporadyczne picie coli. Swój wybór argumentują tym, że cola/pepsi zwiększa ilość kwasów, a przez to, że jest gazowana, pomaga w przypadku gdy zalega nam coś w żołądku. Warto pamiętać, że jest to napój bardzo niezdrowy: zawiera bardzo dużo węglowodanów, kofeiny, konserwantów. Korzystajmy więc z tego „lekarstwa” z umiarem i tylko w nagłych przypadkach, w których nie możemy napić się gorzkiej, miętowej herbaty.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Wielu lekarzy poleca, oczywiście nieoficjalnie, swoim pacjentom sporadyczne picie coca-coli, jeśli ci skarżą się na problemy z trawieniem. Szybki tryb życia nie sprzyja zdrowej diecie, stąd też coraz częściej cierpimy na niestrawność. Warto zaopatrzyć się więc w awaryjną puszkę coli.

Oczywiście, działanie coca-coli jest dyskusyjne i są lekarze, którzy twierdzą, że napój ten nie jest dobrym lekarstwem. Część specjalistów jednak nieoficjalnie poleca pacjentom sporadyczne picie coli. Swój wybór argumentują tym, że cola zwiększa ilość kwasów, a przez to, że jest gazowana, pomaga w przypadku gdy zalega nam coś w żołądku.

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Sprawdzonym sposobem naszych mam jest zastosowanie kropli żołądkowych, anyżkowych lub miętowych, które złagodzą dolegliwość.

Dobrze mieć przy sobie ziołowe leki, które mogą pomóc nam w trawieniu i ulżyć wątrobie (np. Raphacholin czy Sylimarol). Dostaniemy je bez recepty w każdej aptece.

Pomocna w trawieniu jest mocna herbata bez cukru. Polecam szczególnie herbatę czerwoną, która przy okazji przyspiesza spalanie tłuszczy albo inną ziołową np. z rumianku.

Bardzo chwalony za swoją skuteczność jest gorący napar z mięty z dodatkiem kminku i kopru włoskiego.

Ponieważ ciepło rozluźnia mięśnie, co zapobiega wzdęciom, ulgę może przynieść przyłożenie do brzucha termoforu lub koca elektrycznego.