Implanty zębów są wieczne

Po zrobieniu sobie implantów zębowych mamy spokój do końca zycia.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (12)

26.10.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Zależy to od precyzji wykonania i jakości implantów ale możemy zakładać że raz założony implant utrzyma się do końca naszego życia.

26.10.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Najważniejsze dla odpowiedniego przyjęcia się implantu stomatologicznego jest pierwszych kilka tygodni. W tym czasie należy zachować szczególna ostrożność. Z czasem implant stomatologiczny coraz lepiej integruje się z kością. Trwałość implantów jest porównywalna z zębami własnymi i tak samo jak w ich przypadku, jeśli nie dozna poważnego urazu, nie będzie konieczności usunięcia go.

więcej informacji o żywotności implantów: Siła i wytrzymałość implantów zębowych

Czynnikami, które mogą wpłynąć na wypadnięcie implantu są:

urazy fizyczne – wszelkie urazy fizyczne szczęki, zbyt duży nacisk na implant stomatologiczny, nie stosowanie się do zaleceń lekarza implantgologa przez pierwsze kilka miesięcy od zabiegu założenia implantu zębowego.

infekcje – stany zapalne, które są najczęściej spowodowane złą higieną jamy ustnej.

poważne osłabienie organizmu – wyniszczenie organizmu przez narkotyki i choroby.

27.10.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Jeżeli implanty założone są odpowiednio i są dobrej jakości, są w stanie wytrzymać do końca życia.

2.11.2012 przez Damian Głogowski - Patron portalu: magister inżynier
potwierdzam

"W przypadku prawidłowego wykonania wszystkich etapów pracy można śmiało stwierdzić, że implanty zębowe są dożywotnie. Naturalnie wymaga to od Pacjenta starannej higieny jamy ustnej i okresowych kontroli, a od lekarza dentysty dokładnego zaplanowania i przeprowadzenia całego postępowania leczniczego. Sam implant zębowy jest niezniszczalny"

11.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Wstawiona w miejsce zęba jego imitacja teoretycznie jest niezniszczalna, ale w praktyce trwałość implantu zależy m.in. od jego połączenia się z kością oraz jakości materiału, z którego został wykonany. Wszczepiony w dolną szczękę zwykle jest wytrzymalszy niż ten umieszczony w górnej. O trwałości nowych zębów decyduje także to, jak dbasz o higienę jamy ustnej. Wszelkie zaniedbania mogą bowiem prowadzić do chorób przyzębia, a to bywa przyczyną stopniowego zaniku kości wokół implantu. Regularne wizyty u stomatologa dają jednak szansę na szybkie wykrycie i leczenie wszelkich niepokojących objawów.

29.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Nie ma potrzeby wymieniania implantów. Te sztuczne korzenie są odporne i na korozję, i na próchnicę. Jeśli są dobrze dopasowane, zamontowane i nie dojdzie do jakichś chorób przyzębia - tkanek sta- bilizujących zęby w kości - mogą nam służyć 30-50 lat. Zdarza się, choć niezbyt często, że trzeba wymienić samą koronę zęba, bo została w jakiś sposób uszkodzona.

30.11.2012 przez Bartłomiej Rawski - epidemiolog, specjalista zdrowia publicznego
potwierdzam

Jeśli są dobrze wykonane to w rzeczywistości są wytrzymałe przez całe życie bez konieczności ich wymiany.

19.12.2012 przez Jakub Mróz - Student medycyny: Dokładniej wydziału lekarsko-stomatologicznego
obalam

Jeżeli po wszczepieniu implantów i osadzeniu na nich uzupełnień protetycznych nie zostanie zachowana odpowiednia higiena, implanty mogą być przyczyną powikłań (np. periimplantitis), wymagających usunięcia implantu.

21.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

Teoretycznie implanty sa 'wieczne'- nie ulegaja prochnicy, korozji itp. Moze sie zdarzyc tez tak, ze korona zeba zostanie uszkodzona, i trzeba bedie ja wymienic, jednak takie przypadki sa rzadkie.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

W przypadkach stomatologicznych, które nie wymagają jedynie lekkich poprawek estetycznych, założenie implantów zębowych jest bez wątpienia dobrym posunięciem i inwestycją pewną do końca życia.

12.02.2013 przez Sandra Grzelak - Inny: mgr inż. tech.chem., asystentka stomatologiczna
obalam

Implanty nie muszą być wieczne. Wykluczając odrzucenie implantu przez organizm, musimy o nie dbać jak o zwykle zęby-usuwać kamień, myć regularnie, zwracać uwagę na stan dziąseł.

20.11.2015 przez Dorota Stankowska - Lekarz: Lekarz stomatolog, wspólnie z mężem lek. stom. Przemysławem Stankowskim autorka poradnika "Bądź bystry u dentysty", prowadzą wspólnie prakt. stom. w Poznaniu, wykładowca Akademii Dawsona Polska
obalam

Trudno powiedzieć, choć wieczne być nie muszą. Powodzenie leczenia implantologicznego zależy od wielu czynników, opiera się głównie na współpracy pacjenta z lekarzem. Zawsze warto zasięgnąć porady doświadczonego specjalisty, jakie systemy implantologiczne są najczęściej wybierane, jakie oferują np. dożywotnią gwarancję, nie jest to leczenie, na którym warto oszczędzać. O zęby odbudowane na implantach trzeba dbać, jak o swoje, jeżeli nie bardziej. Według badań implanty dają 98,7 % skuteczności pod względem ich trwałości. Niestety, jeżeli zapomnimy o regularnej higienie, wizytach kontrolnych i nabierzemy złych nawyków, jak palenie papierosów, złe odżywianie czy nadużywanie alkoholu, to możemy mieć problemy z implantami. Z drugiej strony, na leczenie implantologiczne mogą się zdecydować nawet osoby z cukrzycą, jeżeli jest właściwie leczona i kontrolowana, bo to istotnie zwiększa szansę powodzenia zabiegu. Podsumowując - leczenie implantologiczne nie kończy się po wyjściu z gabinetu stomatologa, o zęby na implantach także należy dbać, co będzie skutkowało pięknym uśmiechem do końca życia.