Przez przestraszenie się myszy w ciąży dziecko może mieć myszkę.

Podobno gdy kobieta w ciąży przestraszy się myszy i dotknie jakiejś części ciała to dziecko może mieć myszkę na tej części ciała.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (7)

25.10.2012 przez Michał Żuk - Inny: uczeń
obalam

Nie ma nic. Jest to mit zapewne powtarzamy już od pokoleń. Bo niby w jaki sposób dotknięcie się miałoby spowodować powstanie znamienia u dziecka. Poza tym matka dotyka siebie często, żeby, chociażby, podrapać się po ramieniu i nie doprowadza to do powstania znamienia.

28.10.2012 przez Paweł Kwiatkowski - Inny: pracownik administracyjny
obalam

Nie ma medycznego powiazania pomiędzy dotknięciem sie przez kobietę w dana cześć ciała i wystąpieniem w konsekwencji "myszki" u dziecka. Fachowe nazwy plamek to naczyniaki i znamiona barwnikowe. Nie do końca są wyjaśnione przyczyny ich powstawania. Niektóre mają podłoże genetyczne, inne mogą powstać podczas porodu.

3.11.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

Nie ma żadnych przesłanek medycznych co do dotknięcia przez kobietę w ciąży któregoś miejsca swojego ciała i miało by się tam pojawić znamię, to prawie tak samo jak nie odmawiaj ciężarnej bo Cię myszy zjedzą

23.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Oczywiście jest to mit, strach przed myszami nie ma żadnego związku ze znamionami u dziecka.

26.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Znamiona są mutacjami komórek skóry powstające samoistnie i losowo.

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Mówiono np., że gdy kobieta przestraszy się myszy, a potem złapie się za łydkę, ani chybi maluch urodzi się z myszką na łydce.Znamiona na skórze są spowodowane nieregularną pigmentacją lub czynnikami genetycznymi

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Mówiono np., że gdy kobieta przestraszy się myszy, a potem złapie się za łydkę, ani chybi maluch urodzi się z myszką na łydce. Inny wariant: nie można niczego smażyć, bo jeśli tłuszcz pryśnie na brzuch, to znamię murowane. Bzdura! Znamiona na skórze są spowodowane nieregularną pigmentacją lub czynnikami genetycznymi – żadne inne „powody” nie mają znaczenia.