Wypicie szklanki mleka przed snem wspomaga spalanie tłuszczu w czasie snu.

Czy szklanka mleka może spowodować wzrost spalania tłuszczów w nocy?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (7)

22.11.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Nie powinno się jeść ani pić ciężko strawnych rzeczy przed snem.

25.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Mleko samo w sobie dostarcza nam tłuszcz i sporo węglowodanów, z tego względu nie powinniśmy go pić przed snem, bo zamiast pomóc spalać odłoży się jako tłuszczyk. Przed snem nie potrzebujemy już jeść, więc dodanie sobie niepotrzebnie ok 150 kcal też nie jest dobre.

25.11.2012 przez Kamila Machnik - Student medycyny: położnictwo
obalam

Szklanka gorącego mleka przed snem może być dobrym pomysłem - działa uspokajająco na nerwy oraz ułatwia zasypianie. Szklanka mleka jest dobra na przystawkę

28.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Picie mleka na noc nie jest najlepszym pomysłem tym bardziej pobudzanie organizmu do pracy ( spalania tłuszczu ) w czasie kiedy ma odpoczywać z założenia. Ale sam fakt jest taki, że 6cio miesieczne badania University of Tennessee potwierdzają że wapń zawarty w mleku przyśpiesza spalanie tłuszczy jednak efekt szklanki mleka jest silniejszy niż suplementacji wapnie. Tłumacz się to występowaniem w mleku protein które dodatkowo zwiększają ten efekt.

20.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Zwiększa się bowiem poziom cukrów we krwi, co prowadzi do zwiększonego wydzielana insuliny  hormonu, który reguluje poziom glukozy we krwi. Pod wpływem insuliny, glukoza jest usuwana z organizmu, poprzez przekształcanie w tkankach w energię. To z kolei powoduje wysyłanie impulsu do mózgu, do ośrodka głodu. Tak więc reaguje na to uczuciem głodu. W takim stanie organizm nie będzie w stanie zasnąć, bowiem domaga się dostarczenia składników odżywczych.

23.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Picie mleka rzed snem nei jest dobrym pomyslem na odchudzanie. Mleko powoduje dzieki duzej zawartosci w nim cukru wyrzut insuliny, i w rezultacie glod- wtedy nei dosc ze trudno jest zasnac, to mozna nawet cos jeszcze zjesc, wiec dzialanie mleka moze dzialac odwrotnie niz bysmy chcieli.

26.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Badania wykazały, że istotnie picie mleka przed snem może mieć wpływ na spalanie tłuszczu w czasie snu. Nie zostało to jednak potwierdzone odpowiednim wytłumaczeniem.